Emrah GEMİCİOĞLU KORUK İNSAN

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Yazı Detayı
21 Ekim 2017 - Cumartesi 09:04 Bu yazı 809 kez okundu
 
KORUK İNSAN
Emrah GEMİCİOĞLU
 
 
Ordu'da içi boş ve çürük olan fındığa koruk fındık denir..
***
Bazen bu koruk fındıklar sağlam gibi durur, hiç anlayamazsınız. Yemek için kırdığınız zaman ise bir de bakmışsınız içi boş veya çürük çıkar. Hayal kırıklığına uğrarsınız. Durduk yere de ağzınızın tadı kaçar..
***
Koruk sadece fındıklarda değil insanlarda da oluyor maalesef. İlk bakışta çok iyi, güvenilir sandığınız insanlar bir bakmışsınız ki tıpkı koruk fındık gibi sizi hayal kırıklığına uğratabiliyor..
***
Hani derler ya ''Hiçbir şey göründüğü gibi değildir'' diye gerçekten çok güzel bir tespit..
***
İnsan hayatı boyunca ister istemez, doğası gereği başka bir insana hep güvenir ve güvenecektir de. Ancak yaşanan tecrübeler sonucu az da olsa her insan biraz sarraf oluyor..
***
Ama bu sarraflığa rağmen yine de aldanmıyor muyuz? Evet, çoğunlukla aldanıyoruz. Çünkü insan sarraflığı ile saf (iyi niyetli) olmak arasında ince bir çizgi var..
***
Bazen sarraflık yapalım derken saflığımıza denk gelebiliyor..
***
Ne yapacağız peki? Çuvalda birkaç tane koruk fındık var diye bütün fındığı çöpe atacak değiliz. Bu durumda yapmamız gereken koruk fındıkları, sağlam fındıklardan ayırıp çürük olanları, içi boş olanları çöpe atacağız..
***
Aynı şekilde hayatımızda da durum böyle. Şu an sizi rahatsız eden, kendinizi kötü htiren ne kadar içi boş insan varsa hepsini hayatınızdan çıkarın..
***
Bu böyle kolay olan bir şey değil evet, ama zor da olsa içi boş insanlardan kurtulmalısınız..
***
Koruk fındıkları, sağlam fındıkların içinden temizlediğimizde nasıl fındığın randımanı artıyor ve daha kaliteli oluyorsa aynı şekilde hayatımızdaki koruk insanları çıkartarak yaşam kalitemizi yükseltebiliriz.. 
***
Yani daha randımanlı bir hayat sürdürmek istiyorsanız, bir an önce koruk insanları hayatınızdan çıkarın..
 
Etiketler: KORUK, İNSAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı