YÖRESEL ÜRÜNLER EKONOMİYE DÖNÜŞÜYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
23 Kasım 2021 - Salı 10:15 Bu haber 589 kez okundu
 
YÖRESEL ÜRÜNLER EKONOMİYE DÖNÜŞÜYOR
Ünye Belediyesi’nin Atatürk Parkı Sosyal alanında bulunan Taka Balık altında planladığı Yöresel Ürünler Pazarı için eğitim programı başlıyor
Ekonomi Haberi
YÖRESEL ÜRÜNLER EKONOMİYE DÖNÜŞÜYOR

Sadece kadınların kendi ürettikleri yöresel ürünlerle satış yapabileceği proje kapsamında Halk Eğitim tarafından kurs verilecek ve kursu başarı ile tamamlayabilen kadınlara bu alanda satış hakkı verilecek.
Ünye Belediyesi tarafından İlçe turizmine yönelik gelire dönüşebilecek yöresel ürünlerin üretim, satış ve sunum alanlarının planlanması, yapımı ve yönetimlerinin geliştirilmesi ve kentte yaşayan kadınların, kendi ürettikleri el emeği yöresel ürünleri ile ekonomiye katkıda bulunmaları amacıyla Doğru Karadeniz Kalkınma Ajansı TR/9020/20/ST/0036 referans numaralı "Yöresel ürünler hanım eli ile ekonomiye dönüşüyor" projesi hazırlanmıştı.
Proje paydaşı olan Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara Gıda Hijyeni ve Sanitasyonu, Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı eğitimi verilecek. Eğitimi başarı ile tamamlayan kadınlar Ünye Belediyesi’ne ait olan ve Taka Balık altında bulunan Hanım Eli Pazarında kendi ürünlerinin satışını yapmaya hak kazanacak. Eğitime başvurmak isteyen kadınların Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğüne şahsen başvuru yapması gerekiyor.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: YÖRESEL, ÜRÜNLER, EKONOMİYE, DÖNÜŞÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı