Vali Sonel ve eşinden anlamlı ziyaretler

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
27 Ekim 2021 - Çarşamba 09:59 Bu haber 371 kez okundu
 
Vali Sonel ve eşinden anlamlı ziyaretler
Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte Altınordu ilçesinin Akyazı, Boztepe ve Şahincili Mahallesinde ikamet eden 2 şehit ailesi, 2 engeli olan aile ve 2 Cumhuriyetle yaşıt dede ve nine olmak üzere 6 aileye evlerinde ziyarette bulundu
Gündem Haberi
Vali Sonel ve eşinden anlamlı ziyaretler

İlk ziyaretini Boztepe mahallesinde ikamet eden 100 yaşındaki Maksut Şimşit’e yapan Vali Sonel, yatağa bağımlı olarak hayatını sürdüren Maksut Dedenin halini ve hatırını sorarak, bakımını üstlenen oğlu İsmail Şimşit ile bir süre sohbet etti. 
Vali Sonel, “Yaşlılara hürmet etmek, onları  ziyaret etmek, yaşlıların duasını almak önemli. Cumhuriyetimizin 98. yılında Ordu genelinde Cumhuriyetle yaşıt 67 dede ve ninemizi kaymakam arkadaşlarımızla birlikte evlerinde ziyaret ediyoruz. Maksut dedemiz de bunlardan biri. Onların duasını almak çok önemli.” dedi.
98 yaşındaki Maksut Dedenin oğlu İsmail ve gelini Ayla Şimşit ise, “Sayın Valimiz Tuncay Sonel, değerli eşleri Handan Hanımefendi ile birlikte evimize kadar gelerek bizleri mutlu ettiler, şeref verdiler. Yakın ilgileri dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.
Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte Şahincili mahallesinde yaşayan Cumhuriyetle yaşıt 98 yaşındaki Hava Demetgül Ninemizi de evinde ziyaret ederek, hal ve hatırını sordu. Yaşlılara hürmet göstermenin önemine değinerek, aileye istek ve ihtiyaçları olup olmadığını sordu. 
Bugünkü ziyareti kapsamında şehit yakınlarını da unutmayan Vali Sonel, eşi Handan Sonel ile birlikte 1997 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesinde terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Jandarma Astsubay Kani Çaylak'ın Akyazı Mahallesinde oturan eşi Aslıhan Çaylak’a da bir ziyaret gerçekleştirdi. 
Vali Sonel, şehidin eşi Aslıhan ve oğlu  Oğuzhan Çaylak’a bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu ve ”Şehitlerimizin emaneti olan siz değerli ailelerimizin her zaman yanınızdayız. Sizlere minnet borçluyuz. Sizler için ne yapsak az. Kapımız sizlere sonuna kadar açık” dedi.  
Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte 23 Eylül 1994 tarihinde Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şehit olan Jandarma Uzm. Çvş. Ufuk Akdemir’in Şahincili mahallesinde yaşayan anne Fethiye ile baba Dursun Akdemiri de evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sordu.
“Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız” diyen Vali Sonel, ”Vatanımız için, canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını bulduğumuz her fırsatta eşim Handan Hanımla birlikte ziyaret etmeye özen gösteriyoruz. Şehit ailelerimizin acılarını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz.” diye konuştu. 
Şehit aileleri de, ”Sayın Valimiz Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel Hanımefendi, bizleri evimizde ziyaret ederek hatırımızı sordular ve  hiç bir zaman yalnızlık hissettirmediler. Gösterdikleri yakın ilgi dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her zaman yanımızdalar” diyerek, duygularını dile getirdiler. 
Vali Sonel, eşi Handan Sonel ile birlikte Şahincili Mahallesinde ikamet eden ve engeli olan 5 yaşındaki Rümeysa Aydın ile Akyazı Mahallesinde 10 yaşındaki Arnisa Demir’i de evlerinde ziyaret etti. 
Rümeysa Aydın ile Arnisa Demir’in ve aile bireylerinin durumu hakkında bilgi alan Vali Tuncay Sonel, dertlerini, sıkıntılarını dinledi, geçmiş olsun dileğinde bulundu. "Her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırız. Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaretlerde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Boztepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kurucu, Akyazı Mahallesi Muhtarı Hakan Sarı ile Şahincili Mahallesi Muhtarı Sezgin Güzelordu da hazır bulundu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Vali, Sonel, ve, eşinden, anlamlı, ziyaretler,
Yorumlar
Haber Yazılımı