ÜNYE’DE 40 milyon liralık Beton santralİ
Haber
29 Eylül 2021 - Çarşamba 09:01 Bu haber 669 kez okundu
 
ÜNYE’DE 40 milyon liralık Beton santralİ
Ünye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Konkasör Şantiyesi ve Beton Santrali Muhtarlar tarafından incelenmeye devam ediyor
Ekonomi Haberi
ÜNYE’DE 40 milyon liralık  Beton santralİ

1,5 milyon tondan fazla hammadde rezervi ve 40 milyon liralık değeri ile Ünye’yi yol yatırım hizmetlerinde adeta çağ atlatacak olan tesiste geçen hafta olduğu gibi bu haftada Muhtarlar incelemelerde bulundu.
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan ile birlikte muhtarlara tesis hakkında bilgiler verdi.
 
MHP İlçe Başkanı Murtazaoğlu, “Yol Sorunu En Az Seviyeye İnecektir”
Konkasör şantiyesi ve beton santralinin Ünye için çok önemli bir yatırım olduğunu ve yol sorununu en aza indireceğini söyleyen MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu yaptığı konuşmada, “Görmüş olduğunuz beton santrali ve konkasör şantiyesi gerek sahil kesiminde, gerekse kırsal mahallelerimizde yol sorununu minimize edecek bir hizmettir. Ben hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.
 
AK Parti Ünye İlçe Başkanı Argan, “Ünye İçin Çok Önemli Bir Kazanımdır”
Tesisin Ünye açısından çok önemli bir kazanım olduğuna dikkat çeken AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ise yaptığı konuşmada, “Ünye Belediyemizin ilçemize kazandırmış olduğu çok güzel bir tesisteyiz. Ünye için çok önemli bir kazanımdır. Özellikle kırsal kesimlerimizde baktığımızda en önemli sorunun yol olduğunu görüyoruz. Bu zamana kadar yapılmış olan beton yolların kat ve kat fazlasının yapılacağı bir döneme giriyoruz.” diye konuştu.
 
Ünye Belediye Başkanı
 Tavlı, “40 Milyon Lira Değerinde Bir Tesisi Kendi İmkânlarımızla Kazandırdık”
Ünye’nin özellikle yol yatırımları anlamında çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan tesisin bugün özel teşebbüs tarafından kurulması halinde 40 milyon liraya biteceğine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bizler bu tesisi kendi imkânlarımızla 12-13 milyon liraya ilçemize kazandırmış olduk” dedi. Başkan Tavlı yaptığı açıklamada, “Bu tesisin oluşmasında değerli muhtarlarımızın da çok önemli desteği bulunmaktadır. Onlar sahadan gelen talepleri bizlere ulaştırarak bizleri böylesi bir yatırıma yönlendirdiler. Tesisimiz merkezde ve kırsalda Ünye Belediyesi’nin elini güçlendirecek bir yatırımdır. İklim değişikliği ile birlikte artan sel afetleri bizlere özellikle kırsalda beton yolların önemini bir kez daha göstermiştir.” dedi.
 
Başkan Tavlı, “Sadece Yol Değil, Her Alanda Hizmet Veriyoruz”
Ünye Belediyesi olarak yol yatırımlarının yanı sıra birçok alanda hizmet verdiklerinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kent merkezimizde yıllardır sorun oluşturan ve en ufak yağmurda su baskınlarına sebep olan altyapı meselesini Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışarak çözüme kavuşturduk. Ordu Büyükşehir Belediyemizle birlikte yoğun bir gayret içerisindeyiz. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca bir turizm kenti olan Ünye’mizde Atatürk Parkı, Binicilik ve Sosyal Tesisleri, Asarkaya Kent Ormanı, Burunucu Tarihi Yarımadası Tilla Kafe gibi sosyal tesislerimizi komple yenileyerek hem kentimize kazandırmış olduk hem de vatandaşlarımızın uygun fiyata kaliteli hizmete ulaşmalarını sağladık. Bu ve bunun gibi çok sayıda hizmetlerimiz ve projelerimiz devam ediyor ve edecek.” diye konuştu.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ÜNYE’DE, 40, milyon, liralık, , Beton, santralİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı