UFK Genel Kurulu yapıldı
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 09:05 Bu haber 560 kez okundu
 
UFK Genel Kurulu yapıldı
Fındık sektörünün çatı örgütü olarak da bilinen Ulusal Fındık Konseyi’nin (UFK) olağan genel kurul toplantısı Trabzon’da yapıldı
Ekonomi Haberi
UFK Genel Kurulu yapıldı

Trabzon Ticaret Borsası'nın Çok Amaçlı Salonu'nda yapılan toplantıda UFK'nın Yönetim, Denetim ve Bilim Kurulu üyelerini seçecek olan delegeler belirlendi. Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük'ün başkanlığında Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ve Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar'dan oluşan divan tarafından gerçekleştirilen genel kurulda konuşan mevcut başkan Sebahattin Arslantürk, fındıkta ana hedefin üretmek ve kaliteyi arttırmak olması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Hem üretici, hem de ihracatçı olarak her daim işimiz fındık olmuştur, olacaktır da. Sektörde bir bütün halinde ortak akıl ile hareket etmeliyiz. Üretim ile kaliteyi arttırarak sürdürülebilir bir tarım politikası uygulayabilirsek, bugün ihracattan kazandığımız 2-2,5 milyar doların üzerine çok rahatlıkla çıkıp, yılda 4-5 milyar dolar döviz sağlayabiliriz. Onun için ne rekolteyi, ne fiyatı konuşma yerine, üretimi arttırmanın çabası içinde olmalıyız!' Genel Kurulda UFK'nın 5 ayrı meslek grubundaki delegeler üyeler tarafından seçildi. Toplam 15 delege 9 Ekim'de Ankara'da toplanarak yönetim, denetim ve bilim kurulu üyelerini seçecekler. 
Ulusal Fındık Konseyi (UFK)'nın 5 ayrı meslek grubundaki 15 delegenin üyeler tarafından seçildiği olağan genel kurulda ,seçilen delegeler 9 Ekim'de Ankara'da toplanarak yönetim, denetim ve bilim kurulu üyelerini seçecekleri belirtildi. UFK Genel Kurulu'nda meslek komitelerindeki Tarım Grubu olarak Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Arsin Ziraat Odası, Akçakoca Ziraat Odası,Ticaret grubu olarak Ordu, Trabzon ve Sakarya Ticaret Borsaları,Sanayi grubu olarak Nuteks, Poyraz Poyraz ve Arslantürk Tarım,Araştırma ve Meslek kuruluşları grubu olarak Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Karadeniz İhracatçı Birlikleri,Üretici,Tüccar ve Sanayici grubu olarak ise Tahsin Fındık Sanayi, Güçlü Gıda Sanayi ve Alaaddin Paşa Kaba yer aldı.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: UFK, Genel, Kurulu, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı