Trafik düzeni sağlanıyor
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 10:08 Bu haber 1228 kez okundu
 
Trafik düzeni sağlanıyor
19-25 Nisan 2021 tarihleri arasında Ordu polis sorumluluk bölgesinde 18 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 24 kişi yaralandı
Asayiş Haberi
Trafik düzeni  sağlanıyor

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde; 9 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 3 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan, 10 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten, 63 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden, 388 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan, 15 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 2 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan, 2 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan işlem yapıldı.
       Diğer denetimlerle birlikte toplam 9 bin 576 araç kontrol edildi. 753 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapıldı. 60 araç trafikten men edilirken 9 araç sürücüsünün sürücü belgesine el konuldu.
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam ettirilecektir.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Trafik, düzeni, , sağlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı