Tomakin'den İsrail'e tepki!
Haber
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 09:31 Bu haber 290 kez okundu
 
Tomakin'den İsrail'e tepki!
Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Terör Devleti İsrail’in Mescid-i Aksa’da teravih namazı kılarken Filistin’li masumlara, insanlık dışı saldırıları hakkında açıklama yaptı
Gündem Haberi
Tomakin'den  İsrail'e tepki!

Başkan Tomakin, "İsrail, yıllardır sistematik bir şekilde sürdürdüğü zulümlerine yenilerini ekleyerek, ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’ya ve çevresindeki Müslüman halka sivil , çocuk demeden zalimce saldırmaya devam etmektedir diyerek , Sivil Filistin halkına karşı silahlı askerlerle saldıran, çocukları öldüren, yüzyıllardır oturdukları evlerinden çıkartmaya çalışarak işgaline devam eden İsrail, bir devlet olmaktan uzak hareketler sergilemektedir" dedi.
Başkan Tomakin, "İsrail’in terör saldırılarına ,masum çocukları katletmesine dünya üç maymunu oynamaktadır. Saldırgan İsrail’in de taraf olduğu birçok Uluslararası Sözleşmeye aykırı, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, BM kararları, sivilleri korumayı taahhüt eden Cenevre Sözleşmesi, insancıl hukuk ve diğer tüm evrensel hukuk kurallarını hiçe sayan bu hukuk tanımaz, zalimce tavırlara son verilmelidir. İsrail’in, Filistin’li kardeşlerimize yönelik terör saldırılarında isanı en çok acıtan tarafının, ayyuka çıkan zulüm ve zalimlikler karşısında müslüman dünyanın sessiz kalması bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışında olmalarıdır diyerek, İsrail Terör devletine sen zalimsin , sen haksızsın, sen çocukları katlediyorsun diye tek gür seda, Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gelmektedir. one Minute çıkışı, yine Cumhurbaşkanımız ,BM Kürsüsünden, Dünya 5 ten büyüktür diyerek ,Terörist İsrail’in, Filistin’i adım ,adım işgalini , fotoğrafları ile dünya’ya göstermiş , en son açıklamasında ise Üç dinin kutsallarını barındıran Kudüs’ü vicdansız, ahlaksız, hukuksuz, saygısız saldırılarıyla kirleten zalimlere karşı çıkmak insanım diyen her bireyin vazifesidir demiştir. Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da, mukaddes mekanda sivil halkı ve çocukları öldüren işgalci İsrail, tüm saldırılarını derhal sonlandırmalı ve evrensel hukuk kuralları çerçevesinde gerekli yaptırımlara tabi tutularak Filistin halkının hakları korunmalıdır. Tüm dünyayı artık kınama mesajlarından öte adım atmaya ve bu zalimliğe dur demeye davet ediyoruz diyerek , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’li kardeşlerimize ithaf ettiği, ASbdurrahim Karakoç ‘un şiiri ile Filistin ‘li Kardeşim Allah cc. yardımı ile “bir sabah gelecek kardan aydınlık” diyorum dedi. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Tomakin'den, , İsrail'e, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı