Tarihi sokaklara estetik dokunuş
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 12:34 Bu haber 391 kez okundu
 
Tarihi sokaklara estetik dokunuş
Altınordu Belediyesi, Zaferimilli’nin tarihi sokaklarını şehrin tarihiyle dokusuyla, siluetiyle, kent estetiği ve mekânın ruhuyla uyumlu dokunuşlarla modern ve estetik bir görünüme kavuşturuyor
Gündem Haberi
Tarihi sokaklara  estetik dokunuş

Altınordu’nun tarihi mahallelerinden biri olan Zaferimilli Mahallesinde Uğurveren sokak ile başlayan değişim ve dönüşüm devam ediyor. Yıllardır girilmeyen sokakları ilk defa alt yapı ile buluşturan Altınordu Belediyesi, sağlıklı altyapıya kavuşan sokakları, caddeleri üstyapı çalışmalarıyla da göz kamaştıran bir estetik ve güzelliğe kavuşturuyor.
Altınordu Belediyesinin yaptığı alt ve üstyapı çalışmalarının sonunda yenilenen yüzüyle vatandaşların büyük beğenisini kazanan Zaferimilli Mahallesi Uğurveren Sokağın ardından aynı Mahallede Aziziye, Taşbaşı ve Zaferimilli Mahallelerini birbirine bağlayan Dr. İsmail Engin Caddesi ile Polat Sokakta da hızla devam eden çalışmalarda sona gelindi. 
Altınordu Belediyesi’nin Zaferimilli Mahallesi Polat Sokak ve Dr. İsmail Engin Caddesinde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından ara vermeden başlayan üstyapı çalışmaları ile yollar ve kaldırımlar tamamen yenileniyor. Estetik görünümü ve görselliği ile öne çıkan begonit taşı ile döşenen sokaklar vatandaşların hem ilgisini hem de beğenisini topluyor. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmalar ile Zaferimilli Mahallesinin buram buram tarih kokan sokak ve caddeleri hem sağlıklı altyapıya kavuşuyor hem de tarihi dokuyla, şehrin siluetiyle, kent estetiği ve mekânın ruhuyla uyumlu şehre değer katan yaşam alanlarına dönüşüyor.
Hem merkezde hem de kırsalda kesintisiz bir mesai sürdürdüklerini belirten Başkan Tören, " Zaferimilli Mahallemiz hem tarihi hem de nüfus yoğunluğu bakımından önemli mahallerimizden biridir. Şehrin tarihi dokusuna, siluetine ve kent kimliğine uygun çalışmalarımızla mahallemizi sağlıklı altyapı ve modern bir üstyapıya kavuşturuyoruz. Mahalle sakinlerinden ve hemşehrilerimizden büyük beğeni toplayan Uğurveren Sokaktaki örnek çalışmalarımızın bir benzerini buralarda da yapıyoruz. Her alanda şehrimize değer katan, insanımızın hayatlarına dokunan çalışmalarımız kesintisiz sürecek” şeklinde konuştu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Tarihi, sokaklara, , estetik, dokunuş,
Yorumlar
Haber Yazılımı