TARİHİ CAMİİ GÜZELLEŞİYOR
Haber
05 Şubat 2020 - Çarşamba 15:04 Bu haber 3257 kez okundu
 
TARİHİ CAMİİ GÜZELLEŞİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında restore edilerek ibadete açılan Laleli Çivisiz Camii’nde çevre düzenleme çalışmalarına başladı.
Kültür Haberi
TARİHİ CAMİİ  GÜZELLEŞİYOR

Caminin ihtiyaçlarına cevap verecek olan çevre düzenleme projesi kapsamında çeşitli peyzaj ve dinlenme alanları oluşturulacak. Yürüyüş yolları, oturma grupları, çardak, otopark, sert zemin düzenlemesi, aydınlatmalar ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte tarihi caminin cazibesini artıracak çalışmalar hayata geçirilecek.
Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İlhan Yılmaz, “1560-1600 yılları arasında tamamen ahşap kullanılarak inşa edilen tarihi Laleli Camii’nde çevre düzenleme çalışmasına başladık. İmar ve Şehircilik Dairesi olarak tarihi yapıları aslına uygun restore ederek geleceğe kazandırmakla kalmıyor, çevresel düzenlemelerini de yaparak yapıların tarihi değerine yakışır bir görünüm kazanmalarını sağlıyoruz. Bu anlamda ilimiz ve İkizce ilçemiz için önemli bir değer olan Laleli Çivisiz Camii’nin çevre düzenleme çalışmalarını hızlandırdık. Kazı çalışmaları devam ediyor. İnşallah yaz mevsimine kadar çalışmaları tamamlayarak vatandaşla- rımızın hizmetine sunacağız” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: TARİHİ, CAMİİ, , GÜZELLEŞİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı