TIR ŞOFÖRLERİ İFTARINI ORDU’DA YAPIYOR
Haber
26 Nisan 2021 - Pazartesi 09:58 Bu haber 287 kez okundu
 
TIR ŞOFÖRLERİ İFTARINI ORDU’DA YAPIYOR
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Kafkas ve Orta Asya ülkelerine taşımacılık yapan tır şoförleri iftar saatini Ordu’ya göre ayarlıyor. Türkiye’de bir ilki yaşadıklarını ifade eden tır şoförleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre yolu kenarında kurulan stantlarda dağıtılan iftariyeliklerle orucunu açıyor
Gündem Haberi
TIR ŞOFÖRLERİ İFTARINI ORDU’DA YAPIYOR

Sosyal Belediyeciliğin en iyi örneklerini sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Her gün 19 ilçede ihtiyaç sahiplerinin sofralarına sıcak yemek ulaştıran, her akşam bir ilçede iftariyelik dağıtımı yapan, kamuda görevli personeli unutmayan Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun giriş ve çıkışlarına kurduğu iftarlık dağıtım stantları ile Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücülerin de takdirini kazanıyor. 
Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücüler, şehrin giriş ve çıkışlarına kurulan iftariyelik dağıtım noktalarından iftariyeliklerini alarak oruçlarını sıcak yemeklerle açıyor. Yapılan uygulamadan en çok memnun olanlar ise sürekli yollarda olan tır şoförleri oluyor. 
Türkiye’nin birçok bölgesinden Kafkas ve Orta Asya ülkelerine taşımacılık yapan tır şoförleri iftar saatini Ordu’ya ayarlayarak Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yolu üzerinde dağıttığı iftariyeliklerle orucunu açıyor. Türk şoförlerin yanı sıra Türki Cumhuriyetlerden gelen şoförlerde uygulamayı görünce hem şaşkınlık yaşıyor hem de mutlu oluyor. 
Sürücülerden çok olumlu tepkiler aldıklarını ve uygulamayı öğrenen tır şoförlerinin iftar saatini Ordu’ya göre ayarladıklarını dile getiren Daire Başkanı Bilkay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile Ordu’nun giriş ve çıkışlarında iftariyelik dağıtımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sürücüler uygulamadan çok memnun kalıyor. Özellikle uygulamayı öğrenen tır şoförlerimiz iftar saatini Ordu’ya göre ayarlayarak iftarını dağıtılan sıcak yemeklerle açıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak uygulamamız Ramazan süresince devam edecek ve tüm yolda olan sürücülerimiz yararlanabilecek” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: TIR, ŞOFÖRLERİ, İFTARINI, ORDU’DA, YAPIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı