SU ELÇİLERİ ORDU'DA
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 09:23 Bu haber 330 kez okundu
 
SU ELÇİLERİ ORDU'DA
Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştırmak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve Akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği eğitim-öğretim için rotayı Ordu’ya çevirdi
Gündem Haberi
SU ELÇİLERİ ORDU'DA

Tüm Türkiye'de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçen Su Elçileri Derneği, ‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Tıreşliğinde vatandaşlarla buluşacak. Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, “Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda hep beraber neler yapabileceğimizi anlatabilmek amacıyla Türkiye’nin hemen her ilinde mobil bir eğitim-öğretim planı hazırladık. Samsun’dan başlattığımız bir anlamda seferberlik mücadelemiz için bu kez Ordu’dayız” dedi.
Ordu’da yoğun program
Millî Mücadele ruhuyla ve aynı şuuru oluşturabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı Samsun’dan harekete geçtiklerini belirten Aydıncak, “Mobil Eğitim Tırımız vatandaşlarımız tarafından ilgiyle karşılandı. Yoğun program sırasında çocuklarımız Su Elçileri kahramanlarıyla eğlendi, eğlenirken öğrendi. Türkiye Eğitim Derneği (TED) üyeleriyle toplantımız oldu,TED koleji öğrencileriyle buluştuk. Bir süre sonra ekranlarda yerini alacak olan belgesel çekimlerini de yine Samsun’da gerçekleştirdik. Bize tüm programlarımız sırasında Bölge çiftçileriyle geniş katılımlı sohbetler gerçekleştirdik. Samsun’dan yine buluşmak ve eğitim-öğretime devam etmek için sözleşerek ayrıldık. Katkılarından dolayı DSİ 7.Bölge Müdürü Sayın Ahmet Ersin Gökçe Bey'e tüm çalışanlar başta olmak üzere katkısını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: SU, ELÇİLERİ, ORDU'DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı