SELİN ZARARLARI TELAFİ EDİLECEK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
20 Ağustos 2021 - Cuma 09:19 Bu haber 809 kez okundu
 
SELİN ZARARLARI TELAFİ EDİLECEK
Ünye’de ve bölgemizde geçtiğimiz hafta yaşanan aşırı yağışlarla birlikte oluşan hasarlarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ziyaretinde yaptığı açıklamada, yağışlar sonucu ortaya çıkan zararların en kısa sürede telafi edileceğini söyledi.
Gündem Haberi
SELİN ZARARLARI TELAFİ EDİLECEK

Bölgemizde ve ilçemizde yaşanan aşırı yağışlar sonucu merkez dâhil özellikle kırsal mahallelerin yol ve köprü geçişlerinde ciddi zararlar ortaya çıkmıştı. Yağışlarla birlikte Ünye Belediyesi’nin ilk andan itibaren gerçekleştirdiği zamanında müdahalelerle can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken, çok sayıda kırsal mahalle yolunda zararlar oluşmuştu.
Yaşanan selin ardından AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, beraberinde AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ile birlikte Ünye’de bir dizi incelemeler ve ziyaretlerde bulundu.
Gündoğdu ve Tomakin’in Ünye ziyaretinde kendilerine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Koordinatörleri Seyfettin Erdem, Alahittin Giden, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir, Ana Kademe Yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları teşkilat mensupları ve Meclis Üyeleri eşlik etti.
Ünye’de ilk olarak, AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Milletvekili Gündoğdu ve beraberindekiler daha sonra Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret ettiler.
 
Başkan Tavlı, “Kırsal Mahalle Yollarımızda Ciddi Hasarlar Oluştu”
Ünye’de geçtiğimiz hafta gerçekleşen aşırı yağışlardan özellikle kırsal mahalle yolları ve köprü geçişlerinde ciddi zararlar oluştuğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Türkiye Ege ve Akdeniz Bölgelerimizde yangınlarla mücadele ederken, kuzeyde de sel afeti ile mücadele veriyor. Ünye’mizde bizler de sel afetinden ne yazık ki nasibimizi aldık. En büyük tesellimiz can kaybı yaşanmamış olmasıdır. Merkezde hasarı en az seviyede atlattık. Ancak kırsal mahallelerimizin yollarında, kavşaklarında ve köprülerinde ciddi manada sıkıntılarımız var. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı Ordu Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Öncelikle ulaşım noktasında sorunların ortadan kalkması için aralıksız çalışıyoruz.” dedi.
 
Milletvekili Gündoğdu, “Zararların Telafisi Noktasında Gereken Yapılacak”
Ünye’de ve bölgemizde yaşanan aşırı yağışlarla ilgili geçmiş olsun dileklerinde bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Ciddi bir maddi hasar oluştuğunu gözlemledik. AFAD ve Belediyemizin yaptığı hasar tespit çalışmaları ile birlikte zararların karşılanması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu nedenle bölgemizde incelemeler ve ziyaretlerde bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlıklarımızın bu bölgeye dönük yaşanan afetten zarar gören vatandaşlarımızın hasarlarının giderilmesi için destek vereceklerini söylemek istiyorum.” diye konuştu.
Milletvekili Metin Gündoğdu ve beraberindekiler Ünye Belediyesi’nin ardından ilçede bir dizi ziyaretlerde bulundular.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: SELİN, ZARARLARI, TELAFİ, EDİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı