SAĞLIKÇIYA ŞİDDET UYGULAYANLARA ACİL’DE NÖBET TUTTURULSUN
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 11:08 Bu haber 2190 kez okundu
 
SAĞLIKÇIYA ŞİDDET UYGULAYANLARA ACİL’DE NÖBET TUTTURULSUN
Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun; “Doktora, sağlık personeline saldıran ve beyaz kod verdirenler acilde bir ay boyunca nöbet tutsun ve sedye taşısın” dedi
Sağlık Haberi
SAĞLIKÇIYA ŞİDDET  UYGULAYANLARA ACİL’DE NÖBET  TUTTURULSUN

Sağlıkta şiddet olaylarının artık bir son bulması gerektiğinin altını çizen Başkan Coşkun, sözlerine şöyle devam etti; “Son olarak Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir servis hastasının onu tedavi eden, ona şifa vermek isteyen servis doktoruna tekme atması ile sağlıkta yıllardır yaşanan şiddet yine bilindik yüzüyle tezahür etmiştir. Elbette bu üzücü olayı yaşayan hekim kardeşimiz için üzülüyoruz ve olayı kınıyoruz. Ama bu üzüntü ve kınamamız, sorunları  çözmeye yetmiyor. Belli ki hastalar ve hasta yakınları, doktorlarımızın ne denli zor bir görev yaptığını bir türlü anlayamıyorlar. Çünkü eğer çalışılan zor şartları idrak edebilselerdi, eminim ki böyle bir davranışı yapmalarına vicdanları izin vermeyecekti. 
O halde yöneticilerimizden ve kanun yapıcılardan son kez bir talebimiz olacak; Doktora ve sağlık personeline yaralama olmadan, sözlü veya fiili girişimsel saldırılara ceza olarak acil servisinde bir ay boyunca sedye taşımada görev almaları, nöbet tutmaları verilebilirse , sanırım sağlık personelinin ve doktorların ne zor şartlarda insanları en zor anlarında hayatta tutmak için ne büyük mücadele verdiklerini çok net anlayacaklardır. Artık her saldırının ardından biz de kınamaktan bıktık, saldırıya uğrayan kardeşlerimiz de kötü muameleden bıktılar. Tek çare bu olur gibi düşünüyoruz. Vicdanlarına seslenmek son çaremiz. Halkımıza sesleniyorum; Bu sağlık personeli ve doktorlar sizin evlatlarınız, alkışa gerek yok, onları koruyun ve üzmeyin yeter” dedi.
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: SAĞLIKÇIYA, ŞİDDET, , UYGULAYANLARA, ACİL’DE, NÖBET, , TUTTURULSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı