Rektör Akdoğan, uygulama alanlarını inceledi
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 09:28 Bu haber 2417 kez okundu
 
Rektör Akdoğan, uygulama alanlarını inceledi
Ordu Üniversitesi Rektörü Akdoğan, aile sağlığı merkezi ile ziraat fakültesi araştırma ve uygulama alanı’nda incelemelerde bulundu
Eğitim Haberi
Rektör Akdoğan,  uygulama alanlarını inceledi

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, yakın zamanda Ordu Üniversitesi yerleşkesinde açılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi ile Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Alanı’nda incelemelerde bulundu.
İncelemeler sırasında Rektör Akdoğan’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Genel Sekreter V. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler eşlik etti.
Rektör Akdoğan, Ordu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrenciler ve yakın çevrede bulunan vatandaşlara koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin verilmesi amacıyla Üniversitemizde faaliyete girecek olan Aile Sağlığı Merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi. Gerçekleştirdiği incelemeler kapsamında Rektör Akdoğan, Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Alanı’nı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İslam’dan bilgi aldı.
Yaptığı incelemeler sonrasında Rektör Akdoğan, “Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunda kampüs alanı içerisinde bir Aile Sağlığı Merkezi kurulmasına karar vermiştik. Çalışmaları devam eden Aile Sağlığı Merkezinin akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz ve yakın çevredeki vatandaşlarımıza yakın zamanda sağlık hizmeti vermesini planlamaktayız.” dedi.
Rektör Akdoğan, “Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Alanı gerek öğrencilerimizin teorik bilgilerini pekiştirdiği gerek akademisyenlerimizin bilimsel araştırma yaptığı bir ünite görevi görmektedir. Aynı zamanda bu alandabölgemizin ürünleriyle ilgili verim artırmaya ve yöreye uygun meyve sebze türlerine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Üniversitemiz, bölgemizdeki tarımsal alanlardan elde edilen verimliliğinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarınahız kesmeden devam etmektedir. Gerçekleştirdikleri gayretli çalışmalarından dolayı akademisyenlerimize teşekkür ediyor, bilimsel araştırmalarında kendilerine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Rektör, Akdoğan,, , uygulama, alanlarını, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı