RADYORETAPİ CİHAZI DEVLET HASTANESİNDE HİZMETE BAŞLADI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
06 Mayıs 2021 - Perşembe 10:31 Bu haber 542 kez okundu
 
RADYORETAPİ CİHAZI DEVLET HASTANESİNDE HİZMETE BAŞLADI
AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, ''Ordu ilimizde kanser hastalarımız için Pet CT ve Linak (Radyo Terapi) cihazlarının alınması konusunda söz vermiştik. Bugün hamdolsun verdiğimiz sözü yerine getirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum'' dedi.
Gündem Haberi
RADYORETAPİ CİHAZI  DEVLET HASTANESİNDE  HİZMETE BAŞLADI

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Tomakin, şunları söyledi; ''2002'den önce hastalarımız karga tulumba araç arkalarında hastaneye yetiştirilmeye çalışılırdı. O zihniyet hiç değişmedi daha dün fuar alanından kalma  çadırı sahra hastane yaptık dediler, içine de boş bir yatak attılar milletin sağlığı ile alay ettiler. Zihniyet aynı, o zamanlar  Avrupa’da çalışan işçilerimiz bizim halimize acırlar, Avrupa 'da hastalar helikopter ambulansla taşınıyor hikayeleri anlatırlardı. İşte şimdi bizde böyleyiz uçak, helikopter ambulanslarımızla hastalarımıza hizmet veriyoruz. Avrupalı şimdi bizim sağlıktaki yaptığımız modernleşme ve iyileştirmelere gıpta ile bakıyor.  2002'de nasıl bir sağlık sistemimiz vardı ,şimdi nasıl bir sağlık sistemimiz var nereden , nereye Elhamdülillah Allah cc. Cumhurbaşkanımızdan razı olsun'' dedi. 
 
''ÇEVRE İLLERDEN HASTALARIMIZ DA ORDU’DA TEDAVİ OLACAKLAR''
Başkan Tomakin, ''Rabbim kimseyi ağır  hastalıkla imtihan etmesin, şifa bulmak içinde elimizden geleni yapacağız. Kanser hastalarımız için özellikli bir tetkik olan PET/CT çekimi için çevre illere gitmekten kurtulacağının müjdesini vermiştik. Cihaz sayesinde, Giresun ve Tokat ilimizden de hastalarımız Ordu ilinde tedavi olacaklar. Cihazımız Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Günlük 15 hastaya hizmet verebilecek kapasiteye sahip PET/CT Ünitesi iki teknisyen,  iki sekreter bir sağlık fizikçisi ve üç uzman doktor kadrosu ile hizmet verilecektir'' dedi.
 
''HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM''
Başkan Tomakin, ''PET-CT  cihazının  birçok hastalığın teşhisine olanak sağlayan önemli teknolojik tıbbi görüntüleme yöntemi. PET/CT çok büyük bir oranda kanserin tanı ve evrelemesinde kullanıldığın kanserli dokuların belirlenmesi, tedavi planlaması ve sürecin değerlendirilmesi için kanserle savaşta başarıyı artıran bir yöntem. PET/CT pek çok hastanın sağlıklı bir yaşama kavuşmasında en önemli teknolojilerden biri olarak kabul ediliyor. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum'' temennisinde bulundu.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: RADYORETAPİ, CİHAZI, , DEVLET, HASTANESİNDE, , HİZMETE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı