ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS
Haber
03 Mart 2020 - Salı 13:44 Bu haber 2366 kez okundu
 
ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL KURS
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ORMEK merkezlerinde açılan Özel Eğitim El Sanatları Kursları, özel çocukların gelişimine katkı sağlıyor
Eğitim Haberi
ÖZEL ÖĞRENCİLERE  ÖZEL KURS

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa ORMEK şubesinde, engellilerin sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla verilenkursa, farklı gruplarda 34 zihinsel engelli öğrenci katılıyor. 
Takı tasarımı, iğne oyası, ahşap boyama ve havlu işleme gibi eğitimlerin verildiği kursta engelliler, hazırladıkları ürünleri sipariş yoluyla satarak para kazanma imkânıda elde ediyor.
34 ÖĞRENCİ KURSA DEVAM EDİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve engelli bireylerin sosyal hayatta yer almalarının amaçlandığı kurslara 34 engelli katılıyor. Kursa katılan özel öğrenciler; ahşap boyama, atık şişeleri süsleme, şişe süsleme, alçı boyama, panç işleme, havlu işleme, kanaviçe, kurdele nakışı, boncuk işleme, kutu süsleme, makrome örgüsünden bileklik yapma ve saksı süsleme, bebek süsleme, örgü şişle bandana, atkı, bere dokuma, takı yapma, kokulu taş ve sabun yapma becerilerini kazanıyor.
 
İLETİŞİM BECERİLERİ ARTIYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kursların engelli çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını ifade eden veliler, “ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ORMEK hem bizim hem de çocuklarımızın yüzünü güldürüyor. Burasıaynı zamanda çocuklarımızın sosyalleşmesine imkân veren eğitim yuvalarıdır. ORMEKözel bireyler için toplumda yer edinebilme, iletişim becerilerinde artış, toplu taşıma araçlarını kullanabilme, para kontrolünü sağlayabilme, arkadaş ortamı oluşturmanın yanı sıra topluma girme ve içe kapanıklığı yenme gibi öz kazanımlar sağlıyor. Böyle çok amaçlı eğitim yuvalarının diğer ilçelerimize de yayılmasını destekliyoruz” şeklinde konuştular. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ÖZEL, ÖĞRENCİLERE, , ÖZEL, KURS,
Yorumlar
Haber Yazılımı