OTO GALERİCİLER SİTESİ HIZLA YÜKSELİYOR
Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 10:37 Bu haber 549 kez okundu
 
OTO GALERİCİLER SİTESİ HIZLA YÜKSELİYOR
Bir süre önce yapımına başlanan ve ikinci el oto ticaretinde Altınordu’yu bölgesinin çekim ve cazibe merkezi yapacak şehirde bulunan tüm oto galerileri tek çatı altında toplayacak sektörel ticaret merkezi "Altınordu Belediyesi Oto Galericiler Sitesi' inşaatı hızla yükseliyor. Yüzde 20 seviyelerine gelinen yapım işinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Gündem Haberi
OTO GALERİCİLER SİTESİ HIZLA YÜKSELİYOR

Şehrin, mevcutta dağınık işyerleri konumundan, çağdaş planlamanın gereği olan toplu işyerlerine geçişinde önemli ve örnek olması öngörülerek hazırlanan Oto Galericiler Sitesi Projesi, modern şehircilik planlamasının yaşama geçirilmesinde model olma niteliği de taşıyor.
Altınordu Belediyesi oto galericiler sitesi vatandaşların tüm ihtiyaçlarını aynı yerde karşılayabilecekleri alışveriş merkezi konseptinde tasarlandı. Karacaömer mahallesinde 17 Bin 660 metrekare alan üzerinde yapımı devam eden projede noter, oto ekspertiz, oto yıkama, kafe, kuaför, market gibi sosyal yaşam alanları da yer alıyor. 4 bloktan oluşan Oto Galericiler Sitesi; 62 adet oto galerinin yanında idari bina, 9 Bin 235 metrekare kapalı alan, 2 bin 600 metrekare yeşil alanı ve 3 bin 800 metrekare açık otoparkıile Avrupa standartlarında hizmet verecek niteliklere sahip.
Hayata geçirdikleri yatırımlar ve kesintisiz yürüttükleri çalışmalarla şehirde her alanda gerçekleştirdikleri modern değişim ve dönüşümün artık kendini hissettirdiğini söyleyen Başkan Tören, "üreten, üretimi ile kendi kendine yeten, yarışan şehirlerle rekabet edebilen, model, marka ve modern bir şehir için tarımdan turizme, kültürden sanata, teknolojiden ticarete her alanda projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tören, oto Galericiler Sitesi'nin tamamlandığında Altınordu’nun marka değerine değer katacak ve şehirde ticarete de canlılık getirecek.” şeklinde konuştu. 
Oto Galericiler Sitesi tamamlandığında esnafın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacağını aynı zamanda vatandaşlara da önemli avantajlar sunacağını belirten Başkan Tören, “Artık sokakta, caddede, tretuvarları işgal eden oto galerileri yerine, bu merkezler daha önemli. Buraya sadece Altınordu’dan değil Altınordu dışından da araç almaya gelecek insanlar, sokak sokak gezmeden tüm işlemlerini aynı mekânda yapabilecekleri modern bir alışveriş merkezi konseptinde araç alım satımını gerçekleştirebilecekler. Şehrimizde bu tip sektörel merkezler oluşturmak zorundayız çünkü bu bir medeniyettir. Bu projemiz galericilerimizin daha nezih ve çağın şartlarına uygun bir ortamda ticaret yapmalarını sağlayacak. Galerici esnafımızın daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari pazar oluşturmak amacıyla kurulan Oto Galericiler Sitemiz esnafımızın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacak ve vatandaşlarımıza da büyük avantajlar ve kolaylıklar sunacak." dedi. 
Oto Galericiler Sitesi Projesini yürüten Altınordu Belediyesi iştiraki ALBEL A.Ş Genel Müdürü Serkan Danış, projenin tamamlandığında şehrin modern yüzü olacağını belirterek “Öncelikle bizlere öncelik eden ve projenin oluşmasını sağlayan ve her konuda desteğini esirgemeyen Sayın Altınordu Belediye Başkanım Aşkın Tören’e şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.  Başkan Aşkın Tören’in öncülüğünde ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ hedefiyle hep birlikte çalıştıklarını söyleyen Genel Müdür Danış, “Başkanımızın ‘vizyonu dünya kenti Altınordu’ hedefiyle başlattığı bu yolda oto galericiler sitemiz şehrimizin modern yüzü olacak. Hem esnafımızın kazancına destek katacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayacaktır. 2.el oto alım satımında bölgesinde cazibe ve çekim merkezi olacak bu projemizi en kısa sürede hizmete sunmak için kesintisiz hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projemiz bittiğinde içerisinde sosyal donatı alanlarıyla kafe restoran oto yıkama otopark oto ekspertiz ve yeşil alanlarıyla bir cazibe merkezi olacak. Bu vesileyle şehrimize ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere olan desteğiyle öncülüğüyle çok değerli Altınordu Belediye Başkanım Aşkın Tören’e şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 
Proje için Başkan Tören’e teşekkür eden ve Oto Galericiler Sitesine bir an önce kavuşmak istediklerini ve heyecanla projenin tamamlanmasını beklediklerini belirten oto galerici esnafları projenin kendilerine de vatandaşlara da büyük avantajlar sağlayacağına inandıklarını ifade ettiler. “Hep bir arada olmaktan daha iyi kazanımlar elde edeceğimize inanıyoruz.” diyen galerici esnafları “Bir an önce galericiler sitesine kavuşmak istiyoruz. Ordu için Altınordu için çok büyük kazanım. Güzel bir proje her zaman destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz. Altınordu için gerçekten bir cazibe merkezi. Çekiciliği konusunda zirvelerde bir durum. Çünkü 2. El piyasasının döndüğü bir merkez olacak Altınordu. Bizde bunu her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Proje kullanış olarak da mükemmel, araç çekim konusunda da dizayn olarak da mükemmel. Aşkın Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Sadece Galericiler Sitesi ile ilgili değil diğer yapmış olduğu projelerle de ilgili destekliyor ve teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OTO, GALERİCİLER, SİTESİ, HIZLA, YÜKSELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı