OSMMMO VE OTSO İŞBİRLİĞİ
Haber
05 Ekim 2021 - Salı 08:44 Bu haber 513 kez okundu
 
OSMMMO VE OTSO İŞBİRLİĞİ
Ordu Mali Müşavir Odası ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda “Muhasebe mesleğinde yeni ufuklar” konulu seminer düzenledi
Ekonomi Haberi
OSMMMO VE OTSO İŞBİRLİĞİ

Seminere Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Ordu Mali Müşavirler Odası Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel, Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, Ordu Mali Müşavirler odası yöneticileri, meslek mensupları ve stajyerler katıldı. 
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “Uzun bir aradan sonra ikinci yüz yüze seminerimiz ile beraberiz. Bugün değerli hemşehrimiz ile bir gururu yaşıyoruz Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir bizimle beraber. Bir Ordu sevdalısı, memleket aşığı, bu topraklarda yetişmiş, bu topraklarda zaman geçirmiş, ilk orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamlamış, taşına toprağına hayran birisidir. Biz onun sadece Ordu sevdalısı olmasıyla, Galatasaray Üniversitesi Dekanı olmasıyla değil, aynı zamanda Türkiye’nin en iyi Muhasebe Finansman hocalarından birisi olmasıyla gurur duyuyoruz. Kendisinin pek çok dergisi, makalesi, yazısı olmakla, bugün baskısı tamamlanarak  “ KOBİ” adlı bir kitabı daha çıktı. Olağanüstü bir kitap bugün kısaca birkaç sayfasına bakma şansım oldu, kendisine bu katkısı ve emeği için teşekkür ediyorum. Biz Ordu Mali Müşavirler Odası olarak Volkan hocamızın bu değerli kitabını ücretsiz olarak stajyer arkadaşlarımıza ulaştıracağız. Değerli meslektaşlarımızın da internet üzerinden bu kitabı almalarını öneriyorum. Kendisine şahsım ve Ordu Mali Müşavirler odası, meslektaşlarım adına muhasebe dünyasına katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.  Yeni ufuklardan ve yeni bir muhasebe trendinden bahsedeceksek  fayda ve değer yaratan bir muhasebe, işletmeye değer katan muhasebe, işletmeyle beraber yan yana omuz omuza olan yaşayan muhasebe kavramlarını unutmamamız, muhasebe uygulamalarına yerleştirmemiz lazım.  Özellikle genç arkadaşlarımızın ekonominin, muhasebenin yeni trendleri ile bu alanlara yönelmesini istiyorum.” dedi.
Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, “Hepiniz hoş geldiniz. Pandemi başladığı günden itibaren Ordu dışında hiçbir yerde eğitime çıkmadım. Bugün burada teknik konulardan çok kendime misyon edindiğim, hem meslek mensuplarıma yeni ufuklar açabileyim hem de ben ülke milliyetçisi olarak ülkeme kazanımlar sağlamak istiyorum.  Hiçbir şirketin batmasını istemiyorum. Ekonomik hayattaki gelişmelere baktığımızda  mali müşavirlerin yeni ufuk yakalayabilmesi için dünya ekonomisinin dönüşünü görmesi lazım. Bir şeyler değişiyor. Küresel işletme çevresini tanıyor muyuz? Bu bizi çok ilgilendiriyor, mali müşavirler  ara eleman bulamıyor. Arz ve talebin uyuşması için orta okul sonrasında insanları mesleğe yöneltmeliyiz.”  dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OSMMMO, VE, OTSO, İŞBİRLİĞİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı