OSKİ TAHRİP OLAN HATLARI YENİLİYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
06 Nisan 2021 - Salı 10:46 Bu haber 435 kez okundu
 
OSKİ TAHRİP OLAN HATLARI YENİLİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), altyapı hatlarında meydana gelen sorunları çözmeye devam ediyor
Gündem Haberi
OSKİ TAHRİP OLAN HATLARI YENİLİYOR

Şehri geleceğe hazırlamak için hayata geçirdiği altyapı ve üstyapı çalışmaları ile 7’den 70’e her kesimden büyük takdir toplayan OSKİ, Ulubey ilçesi Sayaca Mahallesi’nde heyelan nedeniyle ana içme suyu hattında meydana gelen arızayı sil baştan yeniliyor.
10 gün içerisinde tamamlanacak olan çalışma için gece-gündüz çalışma yürüten ekipler, 652 metre uzunluğundaki ana isale hattını sil baştan yenileyerek suyu farklı bir güzergahtan mahallelere ulaştıracak.
 
10 GÜN İÇERİSİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANACAK
Ordu’nun 19 ilçesinde yoğun çalışma içerisinde olduklarını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Meydana gelen heyelan nedeni ile kırılan ana içme suyu isale hattında ekiplerimiz yoğun çalışma içerisindeler. Toplam 652 metre uzunluğundaki bu hattı yapacağımız çalışma ile farklı bir güzergaha kaydıracağız” dedi.
OSKİ Genel Müdürü Murat Us, açıklamalarına şöyle devam etti: “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda 19 ilçemizde yatırım çalışmalarımız başta olmak üzere altyapı ve üstyapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ulubey ilçesi Sayaca Mahalle’sinde meydana gelen heyelan nedeni ile tahrip olan ve belli bölümlerden kırılma olan ana içme suyu isale hattını onarmak için ekiplerimiz zaman kaybetmeden çalışmalarına başladı. Mahalle sakinlerimizi susuz bırakmadan gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde toplamda 652 metre uzunluğundaki ana içme suyu isale hattının büyük bölümünü tamamladık. Ayrıca bu hattı gelecekte yine aynı problemle karşılaşmaması için hattı başka bir güzergahtan verdik. 10 gün içerisinde bitirmeyi planladığımız çalışma sonunda mahalle sakinlerimiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacaklar.”
Öte yandan gerçekleştirilen inceleme ziyaretine, OSKİ Genel Müdürü Murat Us’un yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik ve Su ve Kanal İşletme Daire Başkanı Okan Karadağ katılarak teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OSKİ, TAHRİP, OLAN, HATLARI, YENİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı