OSKİ HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR
Haber
08 Ekim 2021 - Cuma 08:59 Bu haber 478 kez okundu
 
OSKİ HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), ilçelerde içme suyu problemlerine neşter vurmaya devam ediyor
Gündem Haberi
OSKİ HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasının ardından ilçelerde başlattığı hizmet atağı aralıksız devam ediyor. Geride bırakılan 29 aylık süre içinde 19 ilçede 928 km’lik içme suyu hattı çalışmasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi büyük başarı elde etti.
Bu kapsamda çalışmalara Ünye ilçesi Ortayılmazlar mahallesinde devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Toplam 7 bin 750 metre uzunluğundaki hattı sil baştan değiştirerek sağlıklı hale getiriyor. Kısa süre önce OSKİ ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda şuana kadar 350 metrelik bölüm tamamlandı. Geriye kalan bölümlerin ise kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
 
GENEL MÜDÜR MURAT US: “ÜNYE’NİN DÖRT BİR NOKTASINDA ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”
Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us, ekonomik ömrünü tamamlamış hatların ekipler tarafından sil baştan değiştirilerek modern hale getirildiğini söyledi.
Genel Müdür Murat Us, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak ilçelerimizde yatırım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda kullanım ömrünü tamamladığı için sık arızaların yaşandığı Ünye ilçesi Ortayılmazlar mahallesinin içime suyu hattını sil baştan yeniliyoruz. Toplam uzunluğu 7 bin 750 metre olan içme suyu hattında şuana kadar 500 metrelik bölümü tamamladık. Geriye kalan bölümlerin tamamlanması için ekiplerimizin yoğun çalışmaları devam ediyor. Proje tamamlandığında mahalle sakinlerimiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak”
 
ÜNYE’YE 29 AYDA 105 KM’LİK İÇME SUYU HATTI YAPILDI
Ünye ilçesine geride kalan 29 aylık süre içinde 105 km içme suyu hattı ve 23 km kanalizasyon çalışmasının yapıldığını belirten Genel Müdür Murat Us, yapılan ve planlanan projelerle Ünye ilçesinin geleceğinin garanti altına alındığını söyledi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OSKİ, HİZMETLERİNE, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı