OSKİ’DEN ÖNLEM ÇALIŞMASI
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 09:27 Bu haber 449 kez okundu
 
OSKİ’DEN ÖNLEM ÇALIŞMASI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Aybastı ilçesinde yaz aylarında artan nüfusun su ihtiyacının karşılanması amacıyla saniyede 60 litre su iletecek olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarına başladı
Gündem Haberi
OSKİ’DEN ÖNLEM  ÇALIŞMASI

Yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışından gelen yoğun gurbetçi nüfusunun Aybastı’ya gelmesi ve kuraklığında etkisiyle mevcut su alma yapısının sağladığı su rezervinin yetersiz kalması OSKİ ekiplerini harekete geçerdi. Bu kapsamda çalışma başlatan OSKİ, mevcut su alma yapısından alınan içme suyuna ilave olarak Aybastı Çayı'nın ana kolu olan Çimen Deresi'nden su temini sağlayacak olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarına Pelitözü Mahallesi'nde başladı.
 
 “AYBASTI İLÇEMİZİNİLAVE SU İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ” 
Aybastı ilçesinde OSKİ tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ekiplerin gece-gündüz demeden yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi. 
Hayata geçirilen yatırımlarla Aybastı’nın uzun yıllar içme suyu sorunu yaşamayacağının altını çizen Başkan Güler, “Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda saniyede 60 litre su nakledecek olan 13 km’lik su hattını inşa ediyoruz. Ekiplerimiz gerçekten çok zor şartlarda çalışıyorlar. Bakanlığım döneminde petrol boru hatları ile petrol taşımıştık şimdi ise su hatları ile dağları tepeleri aşarak suyu taşıyoruz. Yapacağımız bu çalışma ile Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamış olacağız. Bu hat çalışmamız tamamlandığında Aybastı ilçemizde uzun yıllar boyunca bir daha içme suyu sorunu yaşanmayacaktır” dedi. 
Başkan Güler’e incelemelerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us ve yetkili personel eşlik etti. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OSKİ’DEN, ÖNLEM, , ÇALIŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı