ORDU VE GİRESUN’DAKİ GAZETECİLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 09:10 Bu haber 312 kez okundu
 
ORDU VE GİRESUN’DAKİ GAZETECİLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Ordu ve Giresun’da resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi
Gündem Haberi
ORDU VE GİRESUN’DAKİ GAZETECİLER ÇALIŞTAYDA BULUŞTU

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde,  12 -13 Ocak tarihleri arasında düzenlenen yerel basın buluşmasına; Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran ve BİK Ordu Şube Müdürü İbrahim Ortatepe katıldı.
İki gün sürecek programın ilk gününde katılımcılar, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel’den Yerel Yazılı Basının Dijital Reklam Piyasalarına Entegrasyonu başlıklı eğitimi aldı. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika takdimi yapıldı.
Buluşma kapsamında Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler; Riskler ve Fırsatlar başlığında arama konferansı gerçekleşti. Buluşmada, yerel basının ekonomik sorunlarının yanı sıra yetişmiş personel azlığı, teknolojik altyapı yetersizliği, niteliksiz içerik üretimi, reklam potansiyelinin diğer mecralara kayması gibi yapısal sorunları, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ve Basın İlan Kurumu destekleri değerlendirildi. Ordu ve Giresun Yerel Gazeteleri Buluşması’nın sonunda mevcut yapısal sorunların çözülmesi ile dijital dönüşümün süreçlerine yönelik yol haritasının belirlenmesi üzerine bir rapor çıkarıldı. Raporun, toplantıya iştirak edenlere, sektörün tüm paydaşlarına ve çözüm ortaklarına el kılavuzu olması amaçlanıyor.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ORDU, VE, GİRESUN’DAKİ, GAZETECİLER, ÇALIŞTAYDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı