Ordu, özel yetenekli öğrencilerini seçiyor
Haber
03 Mart 2020 - Salı 13:43 Bu haber 2243 kez okundu
 
Ordu, özel yetenekli öğrencilerini seçiyor
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul ve kurum ziyaretlerinde bulunarak yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmeye devam eden Müdür Kutlu Tekin Baş, Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi'ni ziyaret ederek, BİLSEM Grup Tarama Sınavları konusunda bilgi aldı.
Eğitim Haberi
Ordu, özel yetenekli  öğrencilerini seçiyor

Öğretmenlerle biraraya gelerek, talep ve ihtiyaçlarını dinlerken, yapılan sınav konusunda görüş alışverişinde bulundu. Okul müdürü Tuncay Kaya ile okulun bölümlerini ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ordu Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu genelinde Altınordu, Fatsa ve Ünye'de 10 bin 300 öğrencinin katıldığı sınav alanlarını da ziyaret ederek, bilgi aldı.
Durugöl İlkokulu'nu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve Müdürlüğün Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi'nden sorumlu Şube Müdürü Ahmet Tuncay ile birlikte ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, idareci ve görevli öğretmenlerden bilgi aldı. 
Milli Eğitim Bakanlığı'nca Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) gidecek özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla Türkiye genelinde uygulanan ve Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme işlemlerinin ilk aşaması olan grup tarama uygulaması, 1. 2. ve 3. sınıf seviyelerinde tablet bilgisayarlarla Ordu'da yapılarak tamamlandı.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Ordu,, özel, yetenekli, , öğrencilerini, seçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı