ORDU’DA YURTLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 09:09 Bu haber 522 kez okundu
 
ORDU’DA YURTLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı olan Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde öğrencilere hizmet veren yurtları ziyaret ederek incelemelerde bulundu
- Haberi
ORDU’DA YURTLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

Bu kapsamda kız ve erkek öğrenci yurtlarını ziyaret eden İl Müdürü Genç Yurt yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ziyarette açıklama yapan İl Müdürü Genç; "Pandemi sürecinde tesislerimizi ve yurtlarımızı daha çok ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Yaptığımız incelemelerde tesis amirlerimiz ve yurt müdürlerimiz ile birlikte eksiklerimizi belirleyip bakım onarım çalışmalarını hızlandırıyoruz. Amacımız yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte açılacak olan yurtlarımızı hazır hale getirmektir. İnşallah çalışma arkadaşlarımız ile birlikte yurtlarımızda ki eksikleri tespit edip, en kısa sürede tadilatların yapıp hazır hale getireceğiz. 5 bin 500 öğrenci kapasiteli yurtların yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesi bakım ve onarımdan geçirildiğini belirtti. Yurtlarda sadece konaklama değil öğrencilerin güzel vakit geçirmeleri için uygun ortam oluşturmaya çalıştıklarını belirten Genç, “Yeni eğitim öğretim döneminde; öğrencilerin oda paylaşımları mesafe kuralına riayet ederek yapılacak. Öncelikle öğrenciler yurtlara alınmaya başladıktan itibaren maske, mesafe ve temizlik kuralları için gerekli önlemler alınacak. Öğrenciler geldikten sonra da Sağlık Bakanlığının almış olduğu bütün kurallara uyulmasına özen gösterilecek. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e teşekkür ederim.
Sporcularımıza ve öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek adına çalışmalarımıza ara vermeden devem edeceğiz." dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ORDU’DA, YURTLAR, YENİ, EĞİTİM, ÖĞRETİM, YILINA, HAZIRLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı