Ordu’da Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
10 Kasım 2021 - Çarşamba 09:20 Bu haber 881 kez okundu
 
Ordu’da Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri
Ordu İl Sağlık Müdürlü organ bağışı ve nakli konusunda vatandaşları doğru bilgilendirmek ve bağışçı sayısını artırmak amacıyla, Covid-19 pandemisi ve tedbirler de göz önünde bulundurularak, sağlık çalışanlarına ve vatandaşa yönelik eğitimlerini hızlandırarak devam ettiriyor
Sağlık Haberi
Ordu’da Organ Bağışı Haftası  Etkinlikleri

Bu farkındalık çalışmaları kapsamında, Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun da katılımıyla Altınordu’da çeşitli noktalarda stantlar kurarak, etkinlik düzenlendi. Vatandaşlara organ bağışının önemi hakkında bilgiler verildi. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın bağışları kabul edildi. Yine organ bağışı haftasında başta Ordu Devlet Hastanesi ve Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm hastanelerimizde stantlar kurularak farkındalık çalışmaları yürütüldü. İlçelerde ise ilçe sağlık müdürlükleri ve toplum sağlığı merkezlerimiz tarafından çeşitli faaliyetlerle vatandaşlarımız organ ve doku bağışı konusunda bilgilendirildi.
Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanlığımızın düzenlediği etkinlik alanını ziyaret ederek vatandaşlarıa bilgilendirmede bulundu ve bağışlarını kabul ederek organ bağış kartlarını verdi. Kasapoğlu burada yaptığı açıklamada, “ülkemizde 30 binin üzerinde organ bağışı için sıra bekleyen hastamız mevcut ve eğer biz bu insanlara biran önce organ temin edemezsek bu insanlar sıra beklerken vefat ediyorlar. Bu nedenle bizim organ bağışı için uygun olan kişilere ve ailelerine ulaşıp organlarını bağışlamaları için ikna etmemiz gerekiyor. Bu stantları açarken amacımız bir kişi bile olsa bunu anlatmak organ bağışına ikna etmek, organ bağışıyla ilgili bir farkındalık oluşturmaktır.” dedi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Ordu’da, Organ, Bağışı, Haftası, , Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı