ORDU’DA HAYATA YENiDEN TUTUNDU
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 13:20 Bu haber 443 kez okundu
 
ORDU’DA HAYATA YENiDEN TUTUNDU
Altınordu ilçesinde işlek cadde ve sokaklarda bağlama çalıp, türkü söyleyerek ekmek parasını kazanan 56 yaşındaki Suriyeli Halit Arapoğlu, ''Suriye'de yaşadığımız yere bomba attılar. Bomba yüzünden bacağım sakat kaldı'' dedi.
Gündem Haberi
ORDU’DA HAYATA YENiDEN TUTUNDU

Suriye’deki iç savaş sebebiyle ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelen ve Ordu'da yaşayan Suriyeli Halit Arapoğlu, ''Suriye'de yaşadığımız yere bomba attılar. Bomba yüzünden bacağım sakat kaldı. Dilencilik yapmak yerine türkü söyleyerek para kazanıyorum. Dilenmekten iyidir'' dedi. Yıllardır ailemle birlikte Ordu'da yaşıyoruz, artık biz de buralı olduk sayılır diyen Arapoğlu, sözlerine şöyle devam etti;''Ayağım sakat olduğu için birçok işi yapamıyorum. İnşaatlarda ya da başka işlerde çalışamıyorum. Suriye'deyken düğünlerde bağlama çalar, türkü söylerdim. Ordu'da da çalışıp, para kazanmam ve aileme bakmam lazım. İnşaatlarda çalışmayı denedim ama ayağım sakat olduğu için çok zorlandım ve yapamadım. Sonra aklıma Suriye'deki günler geldi ve caddelerde, sokaklarda bağlama çalıp, türkü söylemeye başladım. Günde ortalama 50-60 lira kazanıyorum. Aileme buradan kazandığım parayla bakıyorum. 4 tane çocuğum var. İkisi evli, ikisi de daha çok küçükler, benimle kalıyorlar. Eşim çalışmıyor. Burada kazandığım para ucu ucuna yetiyor bize. Ama buna da şükür, şikayetçi değilim'' dedi.
 ''Burayı çok seviyoruz”
Ordu'yu ve yerli halkı çok seviyoruz diyen Suriyeli Arapoğlu, sözlerine şöyle devam etti; ''Ordulular çok iyi ve yardımsever insanlar. Burada kendimizi başka bir ülkede gibi hmiyoruz. Ordu zaten çok güzel bir şehir. Denizi, doğası gerçekten çok güzel. Burada yaşamayı çok seviyoruz. Buranın insanlarına ve Türkiye'ye çok şey borçluyuz. Hepsine çok teşekkür ediyoruz'' dedi. 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: ORDU’DA, HAYATA, YENiDEN, TUTUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı