Okullara destek sürüyor
Haber
25 Mart 2021 - Perşembe 13:42 Bu haber 1894 kez okundu
 
Okullara destek sürüyor
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğünün yürüttüğü ''1000 Okul İyileştirme Projesi'' içerisinde yer alan ilimizdeki 12 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sağlanan destekle fiziki bakım, onarım, tadilat ve donatım çalışmaları gerçekleştirildi
Eğitim Haberi
Okullara destek sürüyor

Hayata geçirilen proje ile Ordu'da 12 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlandı. İlimizde 5 okulumuza kütüphane kurulumu yapılırken, 7 okulumuzun da mevcut kütüphanelerine onarım, tadilat, boya, kitap ve materyal desteği sağlandı.
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargelolu, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" konusunda yaptığı değerlendirmede; "Millî Eğitim Bakanlığımız, son yıllarda mesleki eğitimde önemli bir dönüşümü sağladı. Mesleki eğitimin Covid-19 salgını ile mücadelenin ilk aylarında toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yaptıkları üretimler ve gösterdikleri performans, hepimizin hafızasına kazındı. Mesleki eğitimde öğrenci sayısı ve özellikle başarılı öğrencilerin yönelimleri giderek artıyor. Bakanlığımız eğitim konusunda, geliştirdiği yeni projelerle bu iyileşme sürecini sürekli canlı tutuyor. Bizler de EğitimkentiORDU'da Meslek Liselerimiz ile üretimi sürdürüyor, eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Okullara, destek, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı