ODÜ, bakanlığın projesinde yer alacak

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 13:27 Bu haber 1153 kez okundu
 
ODÜ, bakanlığın projesinde yer alacak
Ordu Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından nesli tükenmekte olan hayvanlar için başlatılan projede yer alacak
Eğitim Haberi
ODÜ, bakanlığın projesinde yer alacak

Nesli tehlike altında olan 500 sürüngen için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde başlatılan ve alanında uzman akademik kadroların yer aldığı proje kapsamında Ordu Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr. OnurCandan araştırma faaliyetinde bulunacak. 
Projeye dahil edilen üç üniversitedeki uzman akademisyenler arasında yer alan Ordu Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Candan, “Nesli tehlike altında olan ve popülasyonu azalma eğiliminde olan Herpetofaunaelemanlarının özel çevre koruma alanlarını ne kadar kullandığını, hangi bölgeleri daha yoğun kullandıkları ile ilgili 3 yıllık bir izleme ve değerlendirme çalışması yapılacak. Bu canlıların hepsine doğada radyo izleyicileri takılarak günlük kontrolleri yapılacak. Daha sonra bu izleyicilerle 48 saat ve 72 saatlik bir haftalık süre içerisinde bu bireylerin ne kadar bir alan kullandıkları 3 yıl boyunca çalışılmış olacak.” dedi.
İzlenecek sürüngenlerin, yaşam alanlarının bilimsel çalışmalara dayalı olarak daha güvenilir, sağlıklı ve korunur hale getirilmesi amaçlanıyor. Elde edilecek verilerle korunan alanlarda ekolojik koridorlar da belirlenecek.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ODÜ,, bakanlığın, projesinde, yer, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı