Müdür Baş, koronavirüs sürecini değerlendirdi
Haber
15 Nisan 2020 - Çarşamba 13:24 Bu haber 2802 kez okundu
 
Müdür Baş, koronavirüs sürecini değerlendirdi
Ordu Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "Uzaktan eğitim", "Eğitimde koronavirüs süreci" ve "Ordu'da eğitim öğretim çalışmaları" konularında bilgilendirmelerde ve değerlendirmelerde bulundu
Eğitim Haberi
Müdür Baş, koronavirüs  sürecini değerlendirdi

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, tüm dünyada görülen koronavirüs salgınından dolayı alınan tedbirleri dile getirdi. İlimizdeki meslek liselerimizin " yüz koruyucu siper maske" ve "cerrahi maske" üreten okullarımızın ve talep eden tüm kurumların ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.
Ülkemizde görülen Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının yüz koruyucu siper maske ve cerrahi maske ihtiyaçları karşılamak üzere Ordu’daki  Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz tarafından hastanelerde ihtiyaç duyulan tek kullanımlık maske ve cerrahi maske üretimi devam ettiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "üretimde emeği geçen, gayret gösteren herkese Ordu ve Ordu Eğitim Ailesi adına teşekkür ediyorum" dedi.
Eğitim Bilişim Ağı (EBA)´nın önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, EBA´nın zengin bir içeriğe sahip olduğunu, çocukların ihtiyaç duyduğu her alanda destekleyici ve yardımcı olan bir sistemin var olduğunu ve EBA´nın sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş sosyal bir platform olduğunu ifade etti.
Velilere yönelik olarak değerlendirmelerde de bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, sınav takvimi, yapılacak sınavların müfredatları, ilimizde sınavla öğrenci alacak okullar ve merak edilen konularla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
"Ordu'da Eğitim Öğretim Çalışmaları" ile ilgili soruları da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "Eğitimi sorun olarak değil çözüm olarak konuşmak, eğitime çözüm olarak bakmak gerekir" dedi.  Ordu'da 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde eğitim başarılarını en üst seviyelere taşımak ve eğitimin niteliğini artırmak için gereken tüm adımların atılmakta olduğunu belirtti.
Ordu'da öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi", "ÖNEM Proje Ofisi", "Ölçme Değerlendirme Merkezi", "OBA-Gİ Sınavları ve Kazanımları", "Geleceğin Ordu'su; Ordu Yönetici ve Öğretmen Akademisi" ve ilimizde yapılan eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirdi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Müdür, Baş,, koronavirüs, , sürecini, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı