MALİ MÜŞAVİRLERDEN MESLEKİ SÖYLEŞİ
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 13:18 Bu haber 942 kez okundu
 
MALİ MÜŞAVİRLERDEN MESLEKİ SÖYLEŞİ
Ordu Mali Müşavirler odası meslek yasasının kabulünün 32. Yılın muhasebe mesleğinin dünü, bugünü ve geleceği konulu söyleşide bir araya geldiler
Ekonomi Haberi
MALİ MÜŞAVİRLERDEN  MESLEKİ SÖYLEŞİ

Söyleşiye Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş,  İSMMMO Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Sayın Yahya Arıkan, Ordu SMMM Odası Onursal Başkanı Ertuğrul Yüksel, Samsun SMMM Odası Onursal Başkanı Ahmet Hayvalı, Trabzon SMMM Odası Önceki Dönem Başkanı Sayın Veysel Zekai Bak ve Giresun SMMM Odası önceki başkanı Muzaffer Ejder ile 400’e yakın meslek mensupları ve stajyerler katıldı.  
Söyleşinin açılış konuşmasında Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; "Meslek yasamızın 32. Yılını kutladığımız bu özel günde sizleri odamız kurulları adına sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bugün gerçekten bizler için özel bir gün 1989 yılında Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Meslek Yasamızın 32. Yılını kutluyoruz. Meslek yasamızın hazırlanmasında, kabul edilmesine hayat geçmesinde gerek fikirsel olarak gerek de uygulamada yer alan emek veren katkı veren bütün herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan ebediyete intikal edenleri de rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.Bugün burada çok değerli 5 tane Önceki Oda Başkanımızı misafir edeceğiz. Onlar sahada top oynarken ben yedek kulübesinde çok bekledim, gurur duyduğum bir ekip var Karadeniz’den, belki diğer oda başkanlarımız kırılabilir biz Karadeniz’e yakın odalardan seçtik. Bölgemizin diğer başkanlarına bir haksızlık yok onları da çok seviyor ve sayıyoruz. Bu gün bu programı buradaki oda başkanlarımızla yapma gereği duyduk. Hepsi ile çok özel anılarım var. Yahya Arıkan İstanbul odası Kurucu Onursal Başkanı, mesleğin dünü tartışılacaksa önce Yahya Arıkan ile başlamak lazım. Yine orduda gerek dernek mücadelesinde gerek bu güne kadar her platformda var olan bir Onursal Oda Başkanımız Ertuğrul Yüksel var, Samsun SMMM Odası Onursal Oda Başkanı Ahmet Havyalıvar, Trabzon SMMM Odası Önceki Oda Başkanı Veysel Zekai Bak var, yine Giresun SMMM Odası Önceki Oda Başkanı Muzaffer Ejdervar onun yanında unutmamamız gereken değerli bir ağabeyimiz büyüğümüz Fikri Çalçalı ağabeyimiz var kendisini rahmetle anıyoruz. Söyleşimizde katılarak Bilgilerini ve Tecrübelerini Paylaşan Değerli Başkanlarıma ve Katılımcılara Teşekkür Ediyor, meslek yasamızın çıkmasında emeği geçenlere minettarız. ebediyete intikal edenleri rahmet ile anıyoruz."
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: MALİ, MÜŞAVİRLERDEN, , MESLEKİ, SÖYLEŞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı