MALİ MÜŞAVİR ADAYLARI İLE SON GÖRÜŞME
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 09:06 Bu haber 519 kez okundu
 
MALİ MÜŞAVİR ADAYLARI İLE SON GÖRÜŞME
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri; üç yıllık stajını tamamlayan ve yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan stajyerler ile yeterlilik sınavları öncesinde bir araya geldi görüş alış verişinde bulundu
Gündem Haberi
MALİ MÜŞAVİR ADAYLARI İLE SON GÖRÜŞME

Ordu SMMM Odasında stajyerlik süresini tamamlayan ve yeterlilik sınavlarına müracaat eden sekiz stajyerin dosyaları inceleyen Oda Yönetim Kurulu dosyaları kabul ederek sınav müracaatlarının kabul edilmesine ve dosyaların TÜRMOB’a gönderilmesine karar verdi.
Ordu Mali Müşavirler Odası BaşkanıBahadır Baş; "Meslek mensubu olma konusunda en zor aşamayı üç yıllık staj sürecini tamamladınız. Oda Yönetim Kurulumuz bugün sizlere rehberlik etmek, sizleri sınava ve mesleğe hazırlamak için elimizden gelen katkıyı yapmak üzere bugün burada sizlerle bir arada bulunmaktayız. Mesleğe adım atan genç arkadaşlarımın pek çoğunun yüksek lisanslarını tamamladığını görüyorum. Sadece lisans mezunu değil aynı zamanda yüksek lisans mezunu, teknolojiyi çok iyi kullanan, güncel mevzuat değişikliklerini yakından takip eden dinamik bir genç meslektaş profili geliyor. Bu mesleğin kalitesinin gelecekte çok daha yukarılara çıkacağının işareti. Sınavlarda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. İnşallah en kısa sürede sınavları kazanıp Meslek Mensubu olarak aramıza katılmanızı bekliyorum’’ dedi.
Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına giren Musa Yerebasmaz; “Meslek ile ilgili gelişmeler çok hızlı ve teknolojiye doğru ilerliyor. Odamız bu konuda bizi çok destekledi pandemi sürecinde bile online eğitimler yaparak bize tam destek verdi. Değerli oda başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. 
Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına giren Nihat Kalkan; “Odamız pandemiye rağmen gerek online olsun gerek yüz yüze eğitim olarak odamız her zaman yanımızda olduğunu gösterdi. Özellikle Ordu Üniversitesi ile gerekli girişimleri yaparak bizlere yüksek lisans konusunda da yardımcı olan değerli oda başkanıma ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” dedi
Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına giren Sevim Gözlemeci; “Oda bizleri bir araya getirerek birçok faaliyetler bulundu. Oda stajyerlere yardımcı oluyor. Bir şey danıştığınız zaman cevap alabiliyorsunuz. Eğitimlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Bizlerle ilgilendiğiniz için çok te”şekkür ederiz.”
Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına giren Hayriye Nur Bayşu; Odamızda sürekli eğitimler, seminerler oluyor. Bu eğitimler zaten bizim gelişmemiz için oluyor. Birçok Odadan daha çok stajyerlere sahip çıktığınızın ve takip ettiğinizin farkındayım. Eğitimlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizlere  teşekkür ediyorum. dedi. 
Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına giren Mustafa Necati Baş; ‘‘Bizim sizlerle 3 yıllık bir staj dönemimiz oldu. Bu staj döneminde bizlere sunmuş olduğunuz eğitimlerle, bizleri stajyer gibi değil de meslek mensubuymuşuz gibi hissettirdiniz. Teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: MALİ, MÜŞAVİR, ADAYLARI, İLE, SON, GÖRÜŞME,
Yorumlar
Haber Yazılımı