Kütüphaneler zenginleşiyor
Haber
30 Mart 2021 - Salı 10:39 Bu haber 1885 kez okundu
 
Kütüphaneler zenginleşiyor
Mesleki ve teknik eğitimde okullar arası başarı farklarını azaltmak ve kaliteyi artırmak için Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Ekim 2020'de başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında ilimizdeki 12 okulda çalışmalar yürütülüyor.
Eğitim Haberi
Kütüphaneler zenginleşiyor

Belirlenen okulların altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda alanda destek sağlanan projede, Ordu'da 12 mesleki ve teknik anadolu lisesinin kütüphanesinde toplamda 355.000 TL'lik ödenekle kütüphane kurulum ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi.
2023 Eğitim Vizyonu'nun odak noktalarından biri olan meslek liselerimizde, öğrencilerin kişisel gelişimlerini destekleyerek onlara sosyal ve kültürel alanlar sağlayacak olan kütüphaneler, böylece modern bir görünüme kavuşturuldu. "Eğitim-ekonomi-istihdam" bakış açısıyla sürdürülen çalışmalar çerçevesinde yeniden yapılandırılan, yenilenen ve geliştirilen bu kütüphaneler ile projenin her bir bileşenine yönelik çok kapsamlı adımlar hayata geçirilmiş oldu.
"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"; okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı çalışmalar, Bakanlığımızın destekleriyle takvimine göre planlanmaya devam ediyor.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Kütüphaneler, zenginleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı