KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ HAZIR
Haber
23 Mayıs 2017 - Salı 09:08 Bu haber 1037 kez okundu
 
KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ HAZIR
Ordu Büyükşehir Belediyesi,ilçelerde uygulamaya başladığı“Kültür Merkezleri Projeleri” ile değişimin mimarı olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Korgan ilçesi için hazırlanan Kültür Merkezi Projesi’ne İlçe Belediyesihizmet binası da dâhil edilerek fonksiyonel bir yapının ortaya çıkması hedefleniyor
Kültür Haberi
KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ HAZIR

    Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,ilçelerde hayata geçirdikleri kent meydanları ve sosyal donatı alanlarıyla değişim ve dönüşümün öncüsü olmayı sürdürdüklerini belirtirken, Korgan içinde farklı ve fonksiyonel bir kültür merkezi projesi hazırladıklarını ifade etti.
TOPLAM ALANI “5 BİN 605 M2”
    Yapılan değerlendirmeler sonucunda,projenin Korgan Belediyesihizmet binası ile aynı yapı içerisinde olacak şekilde hazırlandığınısöyleyen Başkan Enver Yılmaz, taban alanı 1.325 m2 ve toplam alanı ise 5 bin 605 m2 olacak projede, hanımlar lokalindenitfaiye binasına kadar birçok farklı hizmet biriminin olduğunun altını çizdi.
İLÇENİN LOKOMOTİFİ  OLACAK
    Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada, “Kültür Merkezi Projesi kapsamındaİlçe Belediyesihizmet binası, fuaye sergi salonu, konferans salonu, düğün salonu, kafe, hanımlar lokali, zabıta amirliği, giyinme odaları, sauna, Türk hamamı, şok havuzu, kazan dairesi ve itfaiye hizmet birimi bulunacak. Bu önemli hizmet kompleksimiz,Korganlıhemşehrilerimizin günlük hayatına önemli katkılar sağlayacak veilçemizin lokomotifi olacak” dedi.

 

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: KÜLTÜR, MERKEZİ, PROJESİ, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı