KONKASÖR ŞANTİYESİNE TAM NOT
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 13:28 Bu haber 349 kez okundu
 
KONKASÖR ŞANTİYESİNE TAM NOT
Ünye’nin en az 15 yıllık yol yatırım ihtiyacını karşılayacak olan Konkasör Şantiyesi ve Beton Santrali üretime hızlı bir şekilde başladı
Gündem Haberi
KONKASÖR ŞANTİYESİNE  TAM NOT

1,5 milyon tondan fazla hammaddenin bulunduğu yaklaşık 55 dönümlük alan üzerine kurulan tesiste Ünye mahalle muhtarları incelemelerde bulundu.
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan ve mahalle muhtarlarının katıldığı inceleme gezisinde muhtarlar kurulan tesise tam not verdi.
Tesisi yakından inceleyen Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan yaptığı konuşmada, “Bugün inanılmaz derecede mutluyuz. Tesisi yakından görme fırsatı bulduk. İnanılmaz bir yatırım yapılmış. Bu yatırımdan tüm muhtarlarımız faydalanacak. Ünye’mize hayırlı olsun” dedi.
Konkasör şantiyesinin mücadele ve özverinin bir eseri olduğunu dile getiren MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, “Hizmetlerinden dolayı Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya çok teşekkür ediyorum. Mahalle yollarımızdaki yatırımları ciddi anlamda dışarıya bağımlı olmadan giderebilecek bir hizmetle karşı karşıyayız. Gerçekten mücadele ve özverinin karşılığının alındığı bu tesisi görerek şahit oluyoruz” dedi.
Yolun medeniyet göstergesi olduğunun altını çizen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ise yaptığı açıklamada “Ünye’mizin mahallelerini de değerli hale getiren yollarıdır. Ünye Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşları yol sorununun çözülmesi için çok önemli bir yatırımı hayata geçirdiler. Çok önemli olarak gördüğüm bu projenin Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün bu yatırımla aynı maliyetle çok daha fazla yol hizmeti yapılacak. Önümüzdeki süreçte özellikle beton yolların yapılması noktasında çok ciddi bir gayret gösterileceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.
Ünye’ye kazandırılan tesisin yol yapım maliyetlerini ciddi anlamda düşürdüğünü dile getiren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise yaptığı açıklamada, “Hemşerilerimizin sorunsuz şekilde ulaşım hizmetlerini karşılamak için bu tesisi hayata geçirdik. Tesisimizin alanını seçerken özellikle hammadde rezervini dikkate aldık. Yaklaşık 55 dönümlük bu alanda 1,5 milyon tondan fazla hammadde mevcut ve bunu Ünye’mize kazandırmış olduk. Daha önce beton üretebilmek için hammaddeyi Kumru ve Kavak gibi lokasyonlardan temin ediyorduk. Şimdi ise tesisimizi kurduğumuz yerde hammaddeye sahibiz. Bu bize ciddi anlamda zaman ve maliyet olarak pozitif yönde geri dönecek. Sonuç olarak bakıldığında şu an eskiye oranla aynı maliyetle tam 1,5 katın üzerinde daha fazla yol hizmeti sunabilmiş olacağız. Parayı doğru kullanmazsak çok dar bir alanda bütçeyi bitirir ve hizmet etme fırsatı bulamayız. Yaptığımız tüm işlerde parayı iyi yöneterek ilçemizdeki sorunların çözümü noktasında çok daha fazla hizmet üretme imkânı bulmuş durumdayız. Bu tesisi hayata geçirmekle 4 yılda yapılacak hizmeti 1,5 yılda yapabilme imkânına kavuşmuş olduk. Bundan sonra hızlı bir şekilde ilçemizin beton yol ihtiyacını karşılayacağız” dedi.
 
Muhtarlar Yapılan Yatırımdan Son Derece Memnun
Tesiste incelemelerde bulunan Mahalle muhtarları da yaptıkları açıklamalarda yapılan yatırımdan son derece memnun olduklarını ve mahallelerde yol hizmetinin hızlı bir şekilde karşılanacak olmasında mutluluk duyduklarını dile getirdiler.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: KONKASÖR, ŞANTİYESİNE, , TAM, NOT,
Yorumlar
Haber Yazılımı