İşyeri sağlık ve güvenlik birimi değerlendirildi

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 11:23 Bu haber 407 kez okundu
 
İşyeri sağlık ve güvenlik birimi değerlendirildi
Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda Ordu İl Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, Müdür Yardımcısı Serdar Yurdabakan ve Ordu İl Müdürlüğü işyeri sağlık ve güvenlik birimi personellerinin katılımıyla bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi
Gündem Haberi
İşyeri sağlık ve  güvenlik birimi  değerlendirildi

Toplantıda, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminden sorumlu Müdür Yardımcısı Serdar Yurdabakan tarafından yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi verildi. Ordu İl Müdürü Vargeloğlu, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminin çalışmalarını değerlendirirken, görevli personellerle ayrı ayrı sohbet ederek, yaptıkları denetim ve faaliyetler konusunda bilgi aldı. Görevlerinde gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ederek, sağlık ve başarı dileğinde bulundu.
Toplantıda, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminde yapılan çalışmalarla ilgili yapılan sunumda, tüm resmi okul ve kurumlardan "Sıfır Atık Projesi"ne başvuru yapıldığı, bunlardan 134 tanesinin Temel Seviye Belgesi aldığı, Covid-19 salgın döneminde okul ve pansiyonlarının yakından takibi için OMEMBİS üzerinden Okul Analiz Modülünün açıldığı şu anda test sürecinde olup yakında tüm okullarda uygulanabilir olacağı konusu ele alındı. okul ve pansiyonları, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı birlikte belirlediği kılavuzlar doğrultusunda denetim ve rehberlik çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında salgın sürecinde çevrimiçi eğitimi verilen kursiyerlerimizin uygulama eğitimlerinin devam ettiği ve 15 Kasım 2021 tarihine kadar bu eğitimlerin tamamlanmasının planlandığı konusu görüşüldü.
Ordu İl Müdürlüğü’ne bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan pansiyon, kantin ve yemekhanelerde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Uzmanlarımız, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerinden oluşan komisyon tarafından rehberlik ve denetim faaliyetlerinin yapıldığı ifade edildi. İlkyardım Eğitim Merkezimizin faaliyetlerinin Bakanlığımızın belirlediği projeler doğrultusunda devam ettiği dile getirildi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: İşyeri, sağlık, ve, , güvenlik, birimi, , değerlendirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı