HEYELAN ALANINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
09 Nisan 2021 - Cuma 13:10 Bu haber 3716 kez okundu
 
HEYELAN ALANINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Kabataş'ta yıllar önce yaşanan heyelan sonrası afet bölgesi ilan edilen Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Kümeevleri mevkiinde Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı
Gündem Haberi
HEYELAN ALANINDA  ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede yaşanan sorunlara neşter vurmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kabataş ilçesinde meydana gelen heyelan bölgesinde çalışma yürüten ekipler, mahalle sakinlerinin korkulu rüyası olan bir sorunu daha çözüme kavuşturmak için kolları sıvadı.
Kabataş ilçesi Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Küme Evleri mevkiinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, yapılan çalışma ile yer altı ve yüzey sularının yapılacak drenaj ile tek bir kanala bağlanarak dereye verileceğini söyledi.
 
“KABATAŞ İÇİN EKİPLERİMİZİ SEFERBER EDECEĞİZ”
Bölgedeki sorunu kalıcı bir çözüme kavuşturmak için çalışmaların başladığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Karadeniz Bölgesi’nin konum itibariyle yoğun yağış alan ve bunun neticesinde sık heyelan yaşanan bir bölge olduğunu ve vatandaşların bu riski dikkate alarak konutlarını risk taşımayan bölgelere yapmaları gerektiğini belirtti.
Genel Sekreter Alp, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın öncelikli sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçmiş yıllarda Kabataş ilçesi Şifasuyu Mahallesi Gülbahçe Küme Evleri mevkiinde meydana gelen heyelan sonrasında alınan tedbirlere ek olarak yeni bir çalışma için kolları sıvadık. Geçmiş yıllarda yapılan tetkikler sonucunda bu alanda bir yer altı suyu hareketliliğinin olduğu ortaya çıkmış ve bunun üzerine çalışmalar yapılmış. Ancak yüzeysel su hareketliliği konusunda yeterli çalışma yapılmadığı için aynı bölgede zamanla yeniden hareketlenmeler meydana geldi. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için hem yüzey sularını hem de yer altı sularını bir araya alarak yapacağımız hat üzerinden dere yataklarına bağlayacağız. Yapacağımız bu çalışma ile bu bölgede oluşan heyelanın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Tüm ekibimizle burada vatandaşlarımızın sorununu kısa süre içinde çözüme kavuşturmak için gece-gündüz çalışma yapacağız. Biz bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımızın da bölgeye göre konutlarını heyelan bölgeleri dışında yapmalarını istiyoruz” dedi.
 
“BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA”
Son dönemde yağan kar ve yağmur ile birlikte bölgede yeniden bir hareketlenme olduğunu ifade eden Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz, “Geçmiş yıllarda meydana gelen bu bölgemiz son dönemde yağan aşırı yağış nedeni ile tekrar hareketlendi. Bu konuyu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e aktardığımızda ‘ne yapılması gerekiyorsa yapalım’ talimatının ardından bugün Genel Sekreterimiz Coşkun Alp ve teknik ekip buradalar. İnşallah yapılacak çalışma neticesinde buradaki sorun kalıcı olarak ortadan kalkacak. Bizlerin her anında yanında olan ve her konuda kapıları sonuna kadar açan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Öte yandan gerçekleştirilen ziyarete Genel Sekreter Coşkun Alp’in yanı sıra OSKİ Genel Müdürü Murat Us, daire başkanları ve teknik ekipte eşlik etti.  
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: HEYELAN, ALANINDA, , ÇALIŞMALAR, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı