Gülyalı Belediyesi’den eğitime destek
Haber
25 Ocak 2021 - Pazartesi 10:34 Bu haber 2110 kez okundu
 
Gülyalı Belediyesi’den eğitime destek
Koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir bölümü uzaktan eğitimle devam eden 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi başarıylatamamlandı.
Eğitim Haberi
Gülyalı Belediyesi’den  eğitime destek

Uzaktan eğitim sürecindeki öğrencilerin bu dönemde karşılaştığı en önemli sorun olan tablet temini noktasında Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin girişimleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye edildi. 
Gülyalı Belediyesi’nin eğitim faaliyetlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için ilçedeki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılama noktasında özel bir gayreti olduğunun altını çizen Başkan Tepe, “Gülyalı Belediyesi olarak eğitime desteğimiz sürüyor. Büyük bir bölümü uzaktan eğitimle tamamlanan geride bıraktığımız dönem içerisinde, ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimizin tablet ihtiyaçlarını giderdik. Gülyalı Kaymakamlığımızın koordinasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tespitleri aracılığıyla belediyemize iletilen ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tamamına tablet hediye ettik. Tabletleri kapı kapı dolaşarak öğrenci kardeşlerime bizzat teslim ettim. Hassas bir konu olduğu için fotoğraf paylaşmamayı uygun gördük. Kaymakamlığımızla işbirliği içerisinde öğrencilerimizin en önemli ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayarak Gülyalı’da tablet sorununu çözüme kavuşturmuş olduk” dedi. 
 
İHTİYAÇ HALİNDE DESTEĞİMİZ SÜRECEK 
Tablet ihtiyacının devam etmesi durumunda yeni dönemde de destek için kaynak yaratmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tepe, “Dileğimiz ikinci dönemde öğrencilerimizin yüz yüze eğitime başlayarak okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmalarıdır. Onlar okullarını, bizler de okul önlerinde öğrenci kardeşlerimizi görmeyi çok özledik. Umuyoruz salgına karşı alınan önlemler ve aşılama çalışmaları eğitim faaliyetlerini başlatacak seviyeye ulaşır” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Gülyalı, Belediyesi’den, , eğitime, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı