Görme Engelliler farkındalık etkinliği

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 09:09 Bu haber 289 kez okundu
 
Görme Engelliler farkındalık etkinliği
7-14 Ocak tarihleri arasında bir dizi farkındalık etkinliğinin düzenlendiği Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında Altınordu Belediyesi tarafından görme engelli bireyler için bir bağımsızlık ve güvenlik sembolü kabul edilen beyaz baston hediye edildi
Gündem Haberi
Görme Engelliler  farkındalık etkinliği

Başkan Aşkın Tören’in talimatları ile düzenlenen farkındalık programı kapsamında Ordu Hasta ve Engelli Haklarını Koruma Derneğini ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, dernek başkan yardımcısı Göksel Demirel’den sorun, ihtiyaç ve talepleri hakkında bilgi aldı. İhtiyacı olan on bir görme engelliye Başkan Aşkın Tören’in ‘beyaz baston’ ve görme engelliler için Braille Alfabesi ile hazırlanmış kitap seti hediyelerini ulaştıran belediye Başkan Yardımcısı Akyurt, Altınordu Belediyesi olarak engelli bireyler ile her zaman dayanışma içerisinde olduklarını söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Göksel Demirel ise, “Daima yanımızda olan varlığından güç ve destek aldığımız Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyorum” sözleri ile mukabelede bulundu.
Altınordu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri de şehirde bulunan görme engellileri evlerinde ziyaret ederek Başkan Tören’in hediyelerini, dayanışma mesajını ve selamlarını ilettiler.
“Altınordu Belediyesi olarak bu şehirde engelsiz, bir o kadar da engelli dostu şehir hedefi ile yola çıktık” diyen Tören, “Toplumda dezavantajlı gruplar dediğimiz kitlelere yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çeşitliliğini, kalitesini, muhtevasını ve yoğunluğunu artırdığımızı rahatlıkla ifade edebiliyorum. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, onların sosyal yaşama katılımlarını artıracak birçok müesseseyi hizmete hazır hale getirdik” dedi.
Engellileri hak ettikleri saygın noktalara ulaştıracak uygulamalara da imza attıklarını kaydeden Başkan Tören “bütün bunların yanında engelsiz araçlarımızla 7/24 mesafe ve konum gözetmeksizin engelli kardeşlerimizin daima hizmetindeyiz. Bu şehirde ayrımsız tüm gönüllere dokunmaya devam edeceğiz ve bunun için hiçbir şeyi kendimize engel görmeyeceğiz” şeklinde konuştu. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Görme, Engelliler, , farkındalık, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı