Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
05 Haziran 2021 - Cumartesi 10:34 Bu haber 3264 kez okundu
 
Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim
İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli gıda kontrol ekipleri tarafından 2021 yılı 1 Ocak-3 Haziran tarihleri arasında 5 bin 729 adet gıda ve yem denetimi gerçekleştirildi
Ekonomi Haberi
Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz; "İlimizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, tüketici sağlığının ve menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi amacıyla gıda üretim, işleme, dağıtım, toplu tüketim ve satışının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Müdürlüğümüzce hassasiyetle yürütülmektedir" dedi.
Gıda denetimlerinin aralıksız devam ettiğinin altını çizen  İl Müdürü Yılmaz; "İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizde görevli gıda kontrol ekipleri tarafından 2021 yılı 1 Ocak-3 Haziran tarihleri arasında 5 bin 729 adet gıda ve yem denetimi gerçekleştirilmiştir. Yine ekiplerimiz tarafından yurtiçi denetimlerinde toplam 302 adet numune alınmış, gerek analiz sonuçlarına göre gerekse denetimde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle 31 gıda işletmesine idari para cezası uygulanarak 3 işletme hakkında da Savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur" ifadelerini kullandı.
"Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle gıda güvenilirliği daha da önem kazanmıştır" diyerek sözlerine devam eden İl Müdürü; "Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi Çalışma Rehberinde belirtilen maske, mesafe ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerimiz de artarak devam etmektedir. Başta çalışanlar olmak üzere, iş akışı nedeniyle muhatap olunan tedarikçi, müşteri vb. kişilere gıda hijyeni ve kişisel hijyen için alınan tedbirlere eksiksiz olarak uymaları noktasında gerekli denetimler ve bilgilendirmeler yapılmaktadır" dedi.  
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Gıda, İşletmelerine, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı