Gıda işletmelerine koronavirüs eğitimi
Haber
26 Mart 2020 - Perşembe 12:12 Bu haber 2624 kez okundu
 
Gıda işletmelerine koronavirüs eğitimi
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla, koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde yayılmasının en aza indirilmesi amacıyla 81 ilde başlatılan gıda işletmelerinde hijyen konusunda alınacak önlemlere ilişkin bilgilendirme denetimleri Ordu’da da aralıksız devam ediyor
Eğitim Haberi
Gıda işletmelerine koronavirüs eğitimi

Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz yaptığı açıklamada; "Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla ülkemizde Koronavirüs (Covid-19) hastalığının yayılmasının önüne geçilebilmesi amacıyla 81 ilde 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında gıda işletmelerinde alınacak teknik ve hijyenik önlemlere ilişkin bilgilendirme denetimleri başlatılmıştır. Bu kapsamda ilimiz genelinde de İl/İlçe Müdürlüğümüzde görevli gıda kontrol ekiplerimiz tarafından bilgilendirme denetimlerimiz süratle devam etmektedir" dedi.
Denetim seferberliğinin yanında şuan eğitim seferberliğinin başlatıldığının altını çizen İl Müdürü; "Ekiplerimiz tarafından ilimiz genelinde zaten denetimler yoğun şekilde yapılmaktaydı. Ancak şuan Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gıda işletmelerimizi hem denetliyor hem hijyen konusunda bilgilendiriyoruz. Hijyen her zaman çok önemli ancak şuan bu virüsün yayılmasını önlemek açısından daha da ön plana çıkmış durumda. Ekiplerimiz özellikle gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına, kişisel hijyene dikkat edilip edilmediğine büyük önem veriyorlar ve neler yapılması gerektiği konusunda çalışanları bilgilendiriyorlar" ifadelerini kullandı.
  Gıda ürünleriyle olabildiğince en az düzeyde temas edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulanan İl Müdürü; "Belirlenen hijyen kurallarına maksimum düzeyde uyulması halinde süreç daha rahat atlatılacaktır. Bu noktada vatandaşlarımızdan da beklentilerimiz var tabi. Özellikle işletmelere girdiklerinde sadece aldıkları ürünlere temas etmelerini başka ürünlere dokunmamalarını, zorunlu olmadıkça da evlerinden çıkmamalarını hastalığın yayılmasını önlemek adına vatandaşlarımızdan istiyoruz" dedi.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Gıda, işletmelerine, koronavirüs, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı