FATSO’da meslek edindirme kursu başlıyor
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 09:12 Bu haber 413 kez okundu
 
FATSO’da meslek edindirme kursu başlıyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İŞKUR arasında imzalanan MEGİP protokolü kapsamında Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde düzenlenen istihdam garantili meslek edindirme kursunun bu yıl ikincisi için alınan başvuruların ardından yapılan mülakatlarla uygun 25 kişi daha belirlenerek yeni dönem kurs süreci başladı
Ekonomi Haberi
FATSO’da meslek edindirme kursu başlıyor

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Karataş, İŞKUR yetkilileri ve meslek edindirme kursu için bu dönem istihdamı sağlayacak Odamız Üyesi Tera Tekstil firmasının yetkilileri ile birlikte gerçekleştirilen mülakatlar sonrasında aktif döneme katılım sağlayacak adaylar belirlendi.

Başkan Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamada "İstihdama kazandırmak üzere 25 kardeşimizi daha seçtik. Bu kardeşlerimiz burada görecekleri eğitimle hem yetkinlik kazanarak bir meslek sahibi olacaklar hem de önce ailelerinin sonra bölgemizin ekonomisine katkı sağlayacaklar inşallah. Her birine şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Allah utandırmasın. Sürece katkılarından ötürü İŞKUR’a ve Tera Tekstil firmamıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemizdeki istihdama da yatırıma da katkı ve yön vermeye yorulmadan devam edeceğiz inşallah." dedi.

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: FATSO’da, meslek, edindirme, kursu, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı