Fatsalıları tarihe götürdüler
Haber
22 Mayıs 2018 - Salı 08:43 Bu haber 1285 kez okundu
 
Fatsalıları tarihe götürdüler
Fatsa Belediyesi Ramazan etkinlikleri programında ünlü TV sunucuyu Pelin Çift ve Prof.Dr. Tufan Gündüz “Tarih Bizi Çağırıyor” adlı söyleşi gerçekleştirdi
Kültür Haberi
Fatsalıları tarihe götürdüler

Programa Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe’nin yanı sıra Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Cenan Kır, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk ve çok sayıda Fatsa halkı katıldı. 
Fatsa Belediyesi Ramazan etkinlikleri programının 5.akşamında 15 Temmuz Özgür Meydanında devam eden  programlar çerçevesinde ilk olarak yerel tiyatro sanatçıları Ogün Özcan ve İlker Taze çocuklara Hacivat-Karagöz oyunu sahnelediler. Yerel tiyatro sanatçıları Ogün Özcan ve İlker Taze Hacivat-Karagöz oyunu sırasında çocukları da sahneye çıkarak onlarla çeşitli oyun oynadılar. TRT kanalında “Gündem Ötesi” adlı programın medaratörü ve sunucusu Pelin Çift ve tarihçi araştırmacı yazar Prof.Dr. Tufan Gündüz’e kendi kitabında yer alan tarih sayfalarından sorular yöneltti. Osmanlı’nın Milli Mücadele konusunda gösterdiği davranışlarla ilgili örnekler veren araştırmacı yazar Prof.Dr. Tufan Gündüz daha bir çok tarihsel konularla Fatsalılara söyleyişini sundu. Yaklaşık 1.5 saat Fatsalılara doyurucu bilgiler sunan araştırmacı yazar Prof.Dr. Tufan Gündüz’e ve sunucu Pelin Çift’e Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe sahneye gelerek kendilerine gecenin anısına teşekkür etti ve plaket, çiçek takdiminde bulundu. 
Prof.Dr. Tufan Gündüz ve sunucu Pelin Çift’in ardından sahneye Seksenler dizisinin efsane oyuncusu ‘Bekçi Bekir’ rolünde oynayan Hacı Ali çıktı. İlk olarak sahneye Bekçi kıyafeti ile sahneye çıkan Hacı Ali ilk şarkısının ardından ‘Hekimoğlu’nu seslendirdi. Ordu Ünye’den evli olduğu için Ordu’nun eniştesi olduğunu söyleyen Bekçi Bekir Hacı Ali türküleri ile izleyenleri coşturdu. Hacı Ali’in türküsüne bir ara Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe’de eşlik etti.  Bekçi Bekir Hacı Ali türküleri sonunda Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe sahneye gelerek teşekkür etti ve kendisine gecenin anısına plaket, çiçek takdiminde bulundu.
(AFİŞ)
Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatsalıları, tarihe, götürdüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı