FATSA HUZUREVİ FARK EDİLMEYE BAŞLANDI
Haber
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 09:06 Bu haber 647 kez okundu
 
FATSA HUZUREVİ FARK EDİLMEYE BAŞLANDI
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan inşaat çalışmaları hızla devam eden Huzurevi inşaatında incelemelerde bulundu. Huzurevi’nin artık kendini göstermeye başladığını belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “inşallah bu sene sonunda Fatsa Huzurevi hizmete başlayacak.” dedi.
Gündem Haberi
FATSA HUZUREVİ FARK EDİLMEYE BAŞLANDI

    Fatsa Huzurevi’nde yaptığı incelemenin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Kabasını bitirdiğimiz Huzurevi inşaatının anahtar teslimi bitirilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapmıştık, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Enver bey sağ olsun projeyi üstlenerek tamamını Büyükşehir Belediyesi imkanı ile yapma programını almış ve ihalesini yaptırmıştı. Şimdi müteahhit firma çalışmaya başladı. Artık yavaş yavaş kendini gösteriyor. İnşallah bu sene sonunda Allah'tan bir kaza kader olmazsa inşaat tamamen bitmiş olacak ve hizmete sunulmuş olacak.” dedi.

“DIŞ CEPHEDE DEĞİŞİMİ FARK EDİYORUZ”
    Yerinde kontrol amaçlı, çalışmalar ne aşamada olduğunu görmek için alana geldiğini ifade eden Başkan Anlayan, “Şu anda bir problemde yok. Müteahhit firma ciddi bir hazırlığı tamamlamış durumda ve imalatlara devam ediyor. Dış cephe de değişimi fark ediyoruz. Burası gerçekten sosyal amaçlı bir proje daha önce de paylaşmıştık. Bizim önceliğimiz bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılarımızın burada barındırılması olacak. Binanın geri kalanını Büyükşehir Belediyesi tamamlıyor bittiğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne devir edeceğiz.” diye konuştu.

“İŞLETMECİLİĞİNİ SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ YAPACAK”
    Fatsa Huzurevi’nin  işletmeciliğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün yapacağını vurgulayan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Vatandaşımız bazen bizlere burada çalışacak elemanları ve burada barınacak ihtiyaç sahiplerini soruyorlar. Dediğim gibi biz sadece buranın imalatını tamamlayacağız ve Büyükşehir Belediyemiz ile beraber işletmeciliğini Bakanlığımıza devir edeceğiz.     Öncelik bakıma muhtaç yaşlı kimsesiz insanlar burada barınacak. Tabii Rabbim kimseyi ihtiyaç sahibi yapmasın ama ne yazık ki ihtiyaç sahibi insanlarımız da var. İnşallah burada adından anlaşılacağı gibi huzur bulabilecekleri bir mekan olacak. Burası sadece bir yatak mekanı değil, burası bütün sosyal ihtiyaçların ve sosyal yaşantılarının da karşılandığı, hobi atölyeleri de dahil olmak üzere içerisinde var olan sohbet odaları, çalışma odaları, hobi atölyeleri dinlenme odaları vesaire çevre düzenlemesi ile beraber bir sosyal ortam sağlanmış olacak.” dedi.

“AMACIMIZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HAYIR DUASINI ALABİLMEK”
    İhtiyaç sahiplerinin Huzurevi’nde huzur bulacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Anlayan, “Bütün amacımız o insanların hayır duasını alabilmek. İnşallah bir ihtiyaç sahibinin duasını alabilirsek o bizi bahtiyar edecek. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor, bu sene sonunda inşallah bitecek. Desteklerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: FATSA, HUZUREVİ, FARK, EDİLMEYE, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı