Fatsa’da Öğretmenler Günü kutlandı

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 09:20 Bu haber 289 kez okundu
 
Fatsa’da Öğretmenler Günü kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Sakarya Ortaokulu organizasyonunda kutlama programı düzenlendi
Gündem Haberi
Fatsa’da Öğretmenler Günü kutlandı

Programa Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şahin Özdemir, resmi kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ve öğretmenler katıldı.
İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya yaptı. Müdür Atinkaya konuşmasında, “İlim ve bilgi de üstünlüğü kaybeden bir milletin kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizi her açıdan iyileştirilmeleri tarihlerini bir öğrenmeleri medeniyet değerlerini özümsemeleri sorumluluk sahibi olmaları milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. “Güçlü toplum,  güçlü Türkiye” hedeflerimize bizleri taşıyacak olan gücümüz tarihini bilen dinamik açık fikirli üretken bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir işte kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden sevgi ve fedakarlık timsali öğretmenlerimiz çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklara yarınlarımızı inşa etmektedir.” dedi.
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise, “Bir ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki huzur ve sosyal barışın sağlanmasında, bireylerin sosyalleşmesi ve toplumsal hayata hazırlanmasında, toplumun kültür ve değerlerinin genç kuşaklara aktarılmasında öğretmenler başrol konumundadırlar. Yeni nesillerin niteliği de hiç kuşkusuz onu yetiştiren öğretmenlerin niteliği ile özdeş olacaktır. Zaten “ektiğini en geç biçen çiftçi öğretmendir” özdeyişi de bu gerçeği oldukça güzel bir biçimde ortaya koymaktadır. Kısaca öğretmen, insan mimarı, insanın kişiliğini biçimlendiren bir sanaatkardır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizleri eğiten yetiştiren insanlığın mimarı olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor sevgi ve saygılarımla, şükranlarımı sunuyor, şehit öğretmenlerimizi ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum.” diye konuştu.
İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’da yaptığı konuşmada, “Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde ilim irfan ve bilgi hazinelerini cömertçe paylaşıp zengin kültür düzeyine sahip nesillerin oluşması için özveri ile çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz ülkemizi aydınlık geleceğe taşımak gibi Yüksel ideallere sahip geçmişini bilerek geleceğe güvenle bakan ve ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz nesiller yetiştiren kutsal bir mesleğin fedakar mensuplarıdır. Eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları olan öğretmenlerimiz aktardıkları bilgi ve birikimle bilimden sanata eğitimden kültüre pek çok alanda yetkin ve nitelikli bireyler yetiştirerek geleceğimizi sağlam temeller üzerinde yükseltmektedir.” şeklinde konuştu.
Programda emekliye ayrılan öğretmenler adına konuşmayı Fatma Güneytepe, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Fatsa Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Yıldırım yaptılar.
Yapılan konuşmaların ardından bu yıl emekli olan öğretmenlere Ordu Valiliği tarafından düzenlenen Hizmet Onur Belgesini Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya taktim etti.
Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu.  Programda Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ahmet Çaya ve Sakarya Ortaokulu Müzik Öğretmeni Tuğba Yadigaroğlu tarafından türküler söylendi. Programın son bölümünde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü programı Resim Sergisinin gezilmesi ile sona erdi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Fatsa’da, Öğretmenler, Günü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı