FIRINCILARIN SICAK ÇİLESİ BAŞLADI
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 13:22 Bu haber 547 kez okundu
 
FIRINCILARIN SICAK ÇİLESİ BAŞLADI
Altınordu ilçesinde sıcaklardan olumsuz yönde etkilenen fırıncılar, vatandaşlara zor şartlarda ekmek yetiştirmeye çalışıyor.
Gündem Haberi
FIRINCILARIN SICAK ÇİLESİ BAŞLADI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcaklardan olumsuz yönde etkilenen fırıncılar, vatandaşlara zor şartlarda ekmek yetiştirmeye çalışıyor. Yaz sıcaklıklarında geçimlerini ekmek fırınlarında sağlayan işçiler, ocak başında 40-50 dereceyi bulan çalışma ortamında işleri gereği sıcaklardan en çok etkilenen meslek grubunun başında geliyorlar. Ekmeklerin yanmaması için devamlı ocak başında bekleyen fırıncılar, yaz ayının kavurucu sıcağında zorlandıklarını belirttiler. Yaz mevsiminde fırında çalışmanın çok zor olduğunu belirten fırın ustaları, “Hava şimdi dışarıda 20 derecenin üstünde, birkaç hafta sonra 30 dereceyi bulan sıcaklıklar da olacak o zaman daha da zorlanacağız ama işimiz bu yapacak bir şey yok. Mesleğimiz gereği sıcağa dayanıklı olsak da ister istemez olumsuz yönde etkileniyoruz. Buna rağmen bizler de fırıncılar olarak ekmeğimizi yanan ateşten çıkartıyoruz. Her mesleğin zorluğu var bizimki de bu" dedi.
 
“Kışı daha çok seviyoruz”
Fırıncılar yaz ayına göre kışı daha çok sever diyen fırın ustaları, kışın hava sıcaklığı düşük olduğu için içeride sıcak bir ortamda çalışıyoruz. Kışın ateşin nimetinden faydalanıyoruz ama yazın da çilesini çekiyoruz” dedi.
 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: FIRINCILARIN, SICAK, ÇİLESİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı