Engelli vatandaşların isteği gerçek oldu
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 10:13 Bu haber 344 kez okundu
 
Engelli vatandaşların isteği gerçek oldu
Akülü ve tekerlekli sandalye için talepte bulunan 3 engelli vatandaşın isteği Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı
Gündem Haberi
Engelli vatandaşların  isteği gerçek oldu

Fatsa, Çatalpınar ve Perşembe ilçelerinde yaşayan üç engelli vatandaş, günlük ihtiyaçlarını daha kolay gerçekleştirebilmek için akülü ve tekerlekli sandalye talebinde bulundu. İsteğe kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, kısa süre içerisinde sandalyeleri temin ederek engelli vatandaşlar ile buluşturdu.
Taleplerinin Büyükşehir Belediyesi tarafındankısa süre içerisinde cevaplanarak yerine getirildiğini söyleyen engelli vatandaşlar başta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay Fatsa, Çatalpınar ve Perşembe ilçelerinde yaşayan 3 engelli vatandaşın akülü ve tekerlekli sandalye taleplerinin yerine getirildiğini söyledi.
Daire Başkanı Bilkay sözlerine şöyle devam etti: “Ordu’da yaşayan 3 engelli vatandaşımız Büyükşehir Belediyemize ihtiyaçları doğrultu- sunda akülü ve tekerlekli sandalye talebinde bulundular. Bize gelen bu talebi alır almaz ekiplerimiz harekete geçti. Temin edilen akülü ve tekerlekli sandalyeler engelli vatandaşlarımızın evlerine kadar götürülerek teslim edildi. Onların ihtiyaçlarının karşılanmış olmasından dolayı duyduklarını memnuniyet bizleri çalışmalarımızda daha güçlü kılıyor. Onların yüzlerinin gülmesi bizlere yetiyor. Bizim amacımız engelli vatandaşlarımızı evlerinden çıkarmak ve hayata katmak. Büyükşehir Belediyesi olarak bugün olduğu gibi bundan sonrasında da çalışmalarımıza devam edeceğimiz.” 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Engelli, vatandaşların, , isteği, gerçek, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı