E-Twinning ödül töreni
Haber
16 Aralık 2020 - Çarşamba 09:33 Bu haber 2409 kez okundu
 
E-Twinning ödül töreni
2018-2019 yılı içerisinde Ordu genelinde yürütülen e-Twinning projelerine yönelik düzenlenen e-Twinning Scholl Sertifikaları, e-Twinning Okul Levhaları, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketlerinin dağıtımı düzenlenen tören ile yapıldı
Eğitim Haberi
E-Twinning ödül töreni

Ordu Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Musa Gözüdik ile belge almaya hak kazanan Altınordu ilçesinden 9 öğretmen 7 okul müdürü, Gölköy ilçesinden 3 öğretmen 2 okul müdürü, Perşembe, Kabadüz ve Ulubey ilçelerinden ise 1 öğretmen ve 1 okul müdürü katıldı.
  E-Twinning belge töreninde öğretmenlerle ayrı ayrı sohbet ederek, bilgi alan Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu, programda yaptığı konuşmada "e-Twinning'i neden çok önemsiyorum, neden benim için çok anlam ifade ediyor? Çünkü okul yöneticisinin, öğretmeninin ve öğrencisinin motivasyonunu artırıyor. Bizler de nitelikli bir şekilde okullarımızın, öğretmenlerimizin sayısını artırarak Ordu'nun motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Özellikle teknoloji alanında müthiş bir gelişme var. Dünyadaki hızlı iletişim, etkileşimi de hızlandırıyor. Bu etkileşimi kendimizin, okullarımızın ve çocuklarımızın yararına kullanabilmek çok önemli ve sizler aslında bunu başarıyorsunuz. Hem ilimizi hem de ülkemizi temsil etme bakımından önemli bir başarıyı yakalıyorsunuz. Elinize, emeklerinize sağlık.  Başarılarınızın daim olmasını diliyorum" dedi.
  Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Musa Gözüdik tarafından eTwinning Scholl Sertifikası, e-Twinning Okul Levhası, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmen ve okul yöneticilerine belge ve ödülleri takdim edildi. 
  Öğretmenlere ve öğrencilere,  Avrupa ülkeleriyle iletişim ve işbirliği fırsatı sunarak proje yapmalarına imkân sağlayan eTwinning portalına, Ordu'da 651 okul ve 9712 öğretmen kayıtlı durumda. eTwinning faaliyetlerinde Ordu'nun başarı grafiği, yükseliş halindedir. 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 96, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 41 iken 2019 -2020 eğitim ve öğretim yılında %210.42 artışla Ulusal Kalite Etiketi sayısı 299;  %222,5 artışla Avrupa Kalite Etiketi sayısı 130 oldu.
2019 - 2020 eğitim ve öğretim döneminde 34 okulumuz "eTwinning School" etiketi almaya hak kazanmıştır. Bu yıl ise 65 okul "e-Twinning School" etiketi başvuru yapma hakkı elde etti.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: E-Twinning, ödül, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı