DEVLET HASTANESİ'NDE YANGIN EĞİTİMİ

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
20 Eylül 2021 - Pazartesi 11:31 Bu haber 529 kez okundu
 
DEVLET HASTANESİ'NDE YANGIN EĞİTİMİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Ordu Devlet Hastanesinde çalışan hekim, hemşire, sağlık personeli, idari ve diğer personellere yönelik Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam semineri düzenlendi.
Gündem Haberi
DEVLET HASTANESİ'NDE YANGIN EĞİTİMİ

OBİTEM(Ordu Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi) eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerde,hastanede yangın güvenliği yönünden alınması gereken önlemler anlatılırken yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri katılımcılara aktarıldı.

EĞİTİM SONRASI TAHLİYE VE TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kurumda yapılması gereken acil durum planları ve yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevlerinin de anlatıldığı eğitimin sonunda gerçekleşen tatbikat ileeğitime katılan personele yangın anında tahliye, yangına ilk müdahale, yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı, LPG ve doğalgaz yangınlarına nasıl müdahale edileceği de uygulamalı olarak gösterildi.

“DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN EĞİTİM ŞART”

Kurumların talepleri doğrultusunda eğitimlere devam ettiklerini belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Cıngıl, “Amacımız halkımızın günlük yaşamda yoğun bulunduğu yerlerde güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara getirmek” dedi.

Daire Başkanı Cıngıl şöyle konuştu:

“Eğitim programlarımıza ilimiz genelinde pandemi şartlarına riayet ederek devam ediyoruz. Bu kapsamda kurumların talepleri doğrultusunda özellikle, halkımızın günlük yaşamda yoğun olarak bulunduğu yerlerde kurum çalışanlarının yangın güvenliği yönünden bilgilendirerek güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: DEVLET, HASTANESİ'NDE, YANGIN, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı