CUMHURBAŞKANI FINDIK TABAN FİYATINI ORDU'DA AÇIKLAYABİLİR
Haber
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 09:14 Bu haber 1385 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI FINDIK TABAN FİYATINI ORDU'DA AÇIKLAYABİLİR
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça; ''Sayın cumhurbaşkanımız merakla beklenen fındık taban fiyatını Karadeniz gezisi sırasında muhtemelen Ordu veya Giresun'da açıklayabilir'' dedi
Ekonomi Haberi
CUMHURBAŞKANI FINDIK TABAN FİYATINI  ORDU'DA AÇIKLAYABİLİR

2021 yılı için geçerli olacak fındık hasat tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte üreticilerin cevabını merakla beklediği soruların başında fındık taban fiyatı geliyor. Konuyu değerlendiren ve önemli açıklamalarda bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, şu ifadelere yer verdi; ''Bilindiği üzere resmi fındık rekoltesi bayramdan önce yapılmıştı ama sayın bakan rekoltenin yeniden hesaplanmasını istedi. Şu an rekolte hesabı için genelge gönderildi ve muhtemelen fındık taban fiyatını açıklamak için yeni rekolte tespitini bekliyorlar. Yine bilindiği üzere sayın cumhurbaşkanımızın ağustosun ilk haftasında Karadeniz gezisi yapması planlanıyor. Sayın cumhurbaşkanı fındık taban fiyatını ya Ordu'da ya da Giresun'da bizzat kendisi açıklayabilir diye tahmin ediyoruz. 30 liranın altında açıklanacak bir taban fiyatı ise üreticiyi sıkıntıya düşürür çünkü girdiler çok arttı. Ziraat odalarımızın genel görüşü de 30 liranın altında açıklanacak bir fiyatın  üreticinin emeğini hiçe saymak olacağı yönündedir'' dedi. 
 
''Şimdi sıra taban fiyatın açıklanmasında''
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ise, konuyla ilgili olarak şunları aktardı; ''Fındık hasadı tarihleri açıklandı ve şimdi sıra fındık taban fiyatının açıklanmasına geldi. Şu an herkes taban fiyatı bekliyor. Üretici bahçeye girene kadar TMO tarafından alım kararlarının ve taban fiyatının açıklanması gerekiyor. Bizler fındık taban fiyatını 30 lira civarı olarak talep etmiştik. İnşallah bu civarda bir taban fiyatı açıklanır. Üreticilerimize şimdiden güzel ve verimli bir hasat sezonu diliyorum'' dedi.
 
 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, FINDIK, TABAN, FİYATINI, , ORDU'DA, AÇIKLAYABİLİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı