BU NASIL TAM KAPANMA?

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
06 Mayıs 2021 - Perşembe 10:37 Bu haber 615 kez okundu
 
BU NASIL TAM KAPANMA?
Koronavirüs salgını ile mücadelede kapsamında ülke genelinde eş zamanlı uygulanan tam kapanma tedbirlerine rağmen Ordu'da cadde ve sokaklarda yoğunluk yaşanıyor
Gündem Haberi
BU NASIL TAM KAPANMA?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan kararla birlikte Türkiye genelinde 17 gün boyunca sürecek tam kapanma uygulaması 29 Nisan'da saat 19.00'da hayata geçirilmişti. Tam kapanma uygulamasına rağmen kuralları hiçe sayan vatandaşlar ise Ordu'da cadde ve sokaklarda kalablık görüntüler oluşturdu. Ordu'nun işlek caddelerinden olan İsmet Paşa, Sırrı Paşa ve Süleyman Felek caddeleri ile Köprübaşı Meydanı'nda oluşan yoğunluk dikkatlerden kaçmadı. Bu kalabalık görüntüler akıllara, ''Bu nasıl tam kapanma?'' sorusunu getirdi. Şehrin birçok noktasında ise kolluk kuvvetleri tarafından denetimler aralıksız sürdürülüyor. Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki uygulama noktalarında ise emniyet güçleri tarafından araçlar denetleniyor. Bu kapsamda kurallara uymayarak dışarıya çıkan ve görev belgesi olmayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulanıyor. 
 
''Postane önünde oluşan uzun kuyruk dikkat çekti''
Tam kapanmada postane önünde oluşan uzun kuyruk ise dikkatlerden kaçmadı. Zaman zaman sosyal mesafe kuralının da ihlal edildiği uzun kuyruk metrelerce uzarken, tam kapanmada böyle bir yoğunluk oluşması ise kuralların hiçe sayıldığını gösterdi. 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: BU, NASIL, TAM, KAPANMA?,
Yorumlar
Haber Yazılımı